Kamery live
prognoza pogody

Południowa obwodnica Nowego Targu – czy jest szansa na kompromis w sprawie jej przebiegu?

Wyciszenie Włącz dźwięk

“Sygnały, które mam od mieszkańców, i moje też obawy, wynikające z tego, że zdaję sobie sprawę z oddziaływania takiej potężnej drogi na tereny przyległe, staram się za każdym razem, czasami z uporem maniaka przekazywać i sugerować, że w założeniach projektowych muszą być dopuszczone korekty, po to, żeby ta obwodnica miała  kompromisową, społeczną akceptację i nie była drogą, która odetnie Nowy Targ od głównego kierunku turystycznego” – mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, z którym rozmawiamy o planach budowy południowej obwodnicy Nowego Targu, tuż przed zaplanowanym na 25 maja spotkaniem mieszkańców z projektantami oraz przedstawicielami inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

-Oprócz ingerencji w tereny rekreacyjne, zbliżenie się drogi głównej ruchu przyspieszonego do terenów mieszkaniowych, to jeszcze jest to zagrożenie, że nie chciałbym, aby ta droga kompletnie powodowała, że kierowcy będą mijać Nowy Targ, nie będzie na tym odcinku możliwości zjazdu, wjazdu na tę drogę i zostaniemy po prostu za ekranem. Ktoś, kto będzie przejeżdżał, nawet nie będzie miał świadomości, że właśnie przejeżdżał przez Nowy Targ – mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, zapraszając wszystkich mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się 25 maja 2023 o godzinie 14 w sali obrad Urzędu Miasta. 

-Jest to posiedzenie otwarte na sali obrad. Myślę, że ta ilość najbardziej zainteresowanych mieszkańców lub przynajmniej reprezentantów grup mieszkańców spokojnie tutaj się zmieści, dlatego zapraszam do udziału  tym posiedzeniu. Po czwartkowym spotkaniu zobaczymy, czy projektanci z inwestorem będą w ogóle w stanie przedstawić jakąś alternatywę oprócz koncepcji, które zostały wypracowane. Jest to jeszcze ten czas, by na ten temat dyskutować – mówi pan burmistrz.

fot. Paweł Kos

os 23.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

4 komentarze
Emerytka 08:39 24.05.2023

Droga redakcjo, Przez ostatnie dwa lata burmistrz nie mówił o żadnych obawach, w podanych artykułach jest mowa o jednej radnej oraz radnym. Ani słowa o żadnej akcji informacyjnej czy konsultacjach. Akcje informacyjna to robią dziś ci młodzi ludzi, którzy stają na ścieżce i pokazują jak szeroka będzie ta driga. Jeśli Pan burmistrz sądzi, że przez obwieszczenie o zmianie planu zagospodarowania wystarczy informować o takiej inwestycji to jest w błędzie. Z tego co mówią, Ci młodzi ludzie złamał przy tym ustawę z 2006 która przyjęła Rada Miasta. Wiem, że tutaj piszecie i widzę że coraz więcej ale to nie jest inicjatywa burmistrza, dowiedzieliśmy się tego zupełnie od kogo innego. Wstyd mi, że nie interesowałam się tym wcześniej. Jestem humanistką, mapy to nie moja specjalność. Widze dopiero jak mi ktoś pokaże. To nie był zarzut w stronę redakcji. Mam żal do siebie i do burmistrza

Lukasz 03:18 24.05.2023

Czy planujecie transmisje z tego spotkania? Godzina 14 to za wczesnie dla pracujacych.

Emerytka 00:00 24.05.2023

Burmistrz wielokrotnie informował??? Kiedy i kogo?? Mnie i moje koleżanki na pewno nie. To pierwszy raz kiedy w TV kablowej jest o tym mowa. Dowiedzialam się od jakiś młodych ludzi, licealistów którzy zbierali podpisy pod petycją bo są przerażeni dewastacja terenu pod budowę tej drogi. Żaden z moich wnuczków nie wróci do Nowego Targu po studiach, nie zastanie nam tu już nic oprócz betonu

Zobacz również