Kamery live
prognoza pogody

Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 w Kinie MCK Nowy Targ

22 kwietnia 2024 13:49

W dniach 25-27 kwietnia (czwartek – sobota) w Kinie MCK Nowy Targ odbędzie się filmowy Festiwal Nowe Horyzonty torunée 2024. Nowe Horyzonty tournée to wyjątkowe wydarzenie, które skupia w sobie naczelne wartości i misję nowohoryzontowego kina: przekraczać granice i otwierać umysły.

 

Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 w Kinie MCK Nowy Targ

W ostatni weekend kwietnia mieszkańcy ponad 20 miast rozsianych po całej Polsce będą mogli odkryć cztery perełki wyłowione przez zespół programerów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty podczas najważniejszych światowych wydarzeń prezentujących znakomite kino – jak Cannes czy Berlinale.

Filmy  na Nowe Horyzonty tournée będą dostępne tylko jednorazowo podczas festiwalu! Bilety tylko 16zł ulgowy i 18zł normalny. 

Co w programie?

W ramach tegorocznego tournée będzie można dać się porwać w nieprzewidywalną eskapadę podczas seansu argentyńskich Delikwentów Rodriga Moreno (Grand Prix Nowych Horyzontów 2023), która prowadzi nas od napadu na bank w kierunku iluzorycznej wolności od trosk i monotonii życia codziennego. Z kolei mistrz tureckiego kina Nuri Bilge Ceylan w swoim majestatycznym arcydziele Wśród wyschniętych traw prezentuje pasjonujące zderzenie postaw i ideałów, zbudowane z impresji, fenomenalnych dialogów, emocjonalnych starć, znakomitego aktorstwa (nagroda dla najlepszej aktorki w Cannes) oraz prostych, choć przemyślanych i zachwycających ujęć. Samsara Loisa Patiño to natomiast filmowe wcielenie buddyjskiej medytacji – magiczne doświadczenie immersyjne, jakiego świat kina jeszcze nie widział. A majstersztyk Eureka Lisandra Alonso zmyślnie łączy gatunki: od „brudnego” westernu z Viggo Mortensenem i Chiarą Mastroianni, przez policyjny film noir, aż po hipnotyzującą przeprawę przez amazońską dżunglę w jednej fascynującej mozaice przedstawiającą rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Każdy z tych filmów oferuje inny rodzaj kontemplacji i inną historię, jednak wszystkie łączy wątek nieskrępowanej niczym natury, która otula i koi, rzuca wyzwania i przypomina o ludzkich ograniczeniach. Dzięki temu nowohoryzontowe tournée idealnie wpisuje się w czas, gdy ziemia wiosennie budzi się do życia. Zatem: w drogę!

 

Wśród wyschniętych traw /Kuru Otlar Üstüne/, reż. Nuri Bilge Ceylan, prod. Turcja 2023, 197min, napisy, od 15lat

25 kwietnia (czwartek) godz.18.30

Delikwenci /Los delincuentes/, reż. Rodrigo Moreno, prod. Argentyna, Brazylia, Chile 2023, 189min, napisy, od 15 lat

26 kwietnia (piątek) godz.18.45

Samsara, reż. Lois Patiño, prod. Hiszpania 2023, 118min, napisy, od 15 lat

27 kwietnia (sobota) godz.17.25

Eureka, reż. Lisandro Alonso, prod. Argentyna, Francja, Portugalia 2023, 146min, napisy, od 15 lat

27 kwietnia (sobota) godz.19.30

 

/źródło: MCK Nowy Targ/

Andrzej Lach 22.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również