Kamery live
prognoza pogody

Młody Polak poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie

24 kwietnia 2024 15:33

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem, podczas kontroli zaparkowanego samochodu osobowego w m. Chochołów w bliskiej odległości od granicy państwa, zatrzymali 22- letniego Polaka.

Młody Polak poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie

/fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej/

Dane młodego mężczyzny figurowały w bazach danych SG, jako osoby poszukiwanej, w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Polak – pochodzący z Lubina na Dolnym Śląsku – był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Strzelinie, Sąd Rejonowy w Legnicy oraz Prokuraturę Rejonową w Poznaniu.

Na 22-latku ciąży łączna kara 2 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie przy sobie środków odurzających oraz niebezpiecznych narzędzi.

Ponadto w samochodzie, w którym przebywał obywatel RP znaleziono woreczki z różnymi substancjami przypominającymi narkotyki, pałkę teleskopową oraz gaz pieprzowy. Przedmioty te wraz z samochodem zostały zabezpieczone jako dowody w prowadzonej sprawie.

Po wstępnym sprawdzeniu zabezpieczonych substancji z wykorzystaniem specjalistycznych testerów, zidentyfikowano je jako pochodną mefedronu oraz  marihuanę.

W dniu dzisiejszym zatrzymany zostanie przewieziony pod konwojem do Zakładu Karnego w Nowym Sączu, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

/źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej/

Andrzej Lach 24.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również