Kamery live
prognoza pogody

Nie żyje założyciel Blachotrapezu, Jan Luberda

23 kwietnia 2024 12:09

Przedsiębiorca z Rabki-Zdroju zmarł w wieku 79 lat. 

Nie żyje założyciel Blachotrapezu, Jan Luberda

fot. Blachotrapez

O śmierci założyciela jednej z największych i znanych firm na Podhalu poinformowali jego współpracownicy oraz rodzina.

 – Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jan Luberda, założyciel Blachotrapez, jedna z najważniejszych osób w historii naszej firmy. Jego śmierć jest dla nas ogromną stratą. Trudno wyobrazić sobie ból, który czujemy. Jego odejście jest ogromnym ciosem dla całej naszej społeczności – czytamy w komunikacie Blachotrapezu w mediach społecznościowych.

Blachotrapez to obecnie jeden z najprężniejszych producentów pokryć dachowych w całej Polsce. Firma z Podhala może pochwalić się m.in. największą w kraju siecią sprzedaży detalicznej, a jej obroty sięgają kilkuset milionów złotych. Co więcej, przedsiębiorstwo z siedzibą w Rabce-Zdroju działa także zagranicą, m.in. na Słowacji, Czechach oraz Rumunii. 

W ostatnich latach Blachotrapez dał się poznać także jako jeden z głównych sponsorów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz polskich skoczków narciarskich. Ambasadorem firmy był m.in. Kamil Glik. Kondolencje do pogrążonej w żałobie rodziny spływają m.in. ze strony sportowców.

 – Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o odejściu Pana Jana Luberdy, założyciela firmy Blachotrapez, która od wielu lat jest moim niezawodnym partnerem. Pan Jan był nie tylko wybitnym przedsiębiorcą, ale również mecenasem polskiego sportu, w tym moich wypraw w Himalaje – napisała Anna Tybor, podhalańska himalaistka i reprezentantka kadry narodowej skialpinizmu.

Jan Luberda przygodę z pokryciami dachowymi rozpoczął w 1970 roku. Najpierw była to firma dekarska, która po kilkunastu latach wystartowała z produkcją własnych pokryć dachowych. Obecnie firma posiada trzy zakłady produkcyjne i zatrudnia kilkuset pracowników.

redakcja 23.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również