Kamery live
prognoza pogody

Tędy przebiegnie południowa obwodnica – zobacz na zdjęciach z lotu ptaka

Wyciszenie Włącz dźwięk

Trwają konsultacje społeczne dotyczące południowo-wschodniej obwodnicy Nowego Targu. Działająca na zlecenie Generalnej Dyrekcji, warszawska firma Multiconsult zaproponowała trzy warianty przebiegu drogi, która w przyszłości połączy nową zakopiankę z drogą krajową biegnącą w kierunku Białki Tatrzańskiej. Każdy z wariantów zakłada przecięcie popularnych terenów rekreacyjnych nad Białym Dunajcem, które już od 2013 roku przeznaczone są w planie miejscowym właśnie pod budowę obwodnicy.

Założeniem każdego z trzech wariantów koncepcji jest ominięcie Boru na Czerwonem. Ze względów środowiskowych i konieczności wydłużenia przebiegu o ok. 2 kilometry nie jest to możliwe od strony Szaflar. Pewne zapisy studium już wzbudzają kontrowersje – jak m.in. odległość dwujezdniowej szosy od Strefy Relaksu, czy wyznaczenie punktu kontroli pojazdów nieopodal kładki. 

Nie obędzie się bez wyburzeń. Ingerencja w zabudowę uwzględnia dwa lub trzy obiekty: jeden budynek mieszkalny oraz – w zależności od wariantu, jaki zostanie wybrany – nowo wybudowaną stację paliw przy ul. Jana Pawła II lub/i budynek usługowy przy bocznej Szaflarskiej.  Zachowane zostaną ścieżki rowerowe, zagwarantowany będzie też dostęp do kładki na Białym Dunajcu.

Projektowana droga wpisana jest do rządowego programu budowy 100 obwodnic, który zakłada ich ukończenie do 2030 roku.

Dane kontaktowe w sprawie zgłaszania swoich opinii:

[email protected]

+48 693 214 479

+48 601 323 677

Multiconsult Polska Sp. z o.o. ul. Aleksandra Zelwerowicza 20 53-676 Wrocław

Z uwagi na obowiązujące przepisy dotyczące ochrony danych osobowych każda z opinii przekazanych mailowo lub tradycyjnie musi być podpisana w zakresie informacji RODO. Pełna treść informacji dotyczącej ochrony danych osobowych znajduje się  wśród materiałów udostępnionych na stronie Urzędu Miasta Nowy Targ. 

Obwodnica dużych nadziei i niepokojów

“Przegląd Tygodniowy” 02.06.2021

os 04.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Lukasz 16:03 04.06.2021

Kazdy z 3 proponowanych wariantow zniszczy te tereny rekreacyjne. Droga GP 2x2 z pasami awaryjnymi na sporym nasypie nie pasuje do tego krajobrazu. Moze trzeba rozwazyc przebieg obwodnicy blizej Szaflar?

Zobacz również