Kamery live
prognoza pogody

VIII Nowotarski Piknik Lotniczy zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

17 maja 2016 21:55

Budżet Obywatelski, zwany też partycypacyjnym to proces w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części lub całości budżetu danego miasta lub gminy. Decyzje mogą być podejmowane bezpośrednio przez mieszkańców bądź za pośrednictwem organizacji społecznych. Pozwala kształtować najbliższe otoczenie i umożliwia określenie potrzeb, oraz tego co dla lokalnej społeczności jest szczególnie istotne.

VIII Nowotarski Piknik Lotniczy zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Województwo Małopolskie zostało podzielone na 6 subregionów. Na każdy z nich przypada jeden milion złotych. Na obszarze subregionu podhalańskiego złożono 23 wnioski. Wśród nich znajduje się VIII Nowotarski Piknik Lotniczy.

Nowotarski Piknik Lotniczy to cykliczna impreza plenerowa odbywająca się na lotnisku w Nowym Targu w drugiej połowie sierpnia każdego roku. Jest to największa impreza tego typu na Podhalu, która gromadzi szeroką publiczność z regionu i całego kraju. Od ośmiu lat na nowotarskim niebie można podziwiać akrobacje lotnicze w wykonaniu najlepszych pilotów z Polski, oraz świata. Piknik Lotniczy to również niepowtarzalna okazja do obejrzenia samolotów, śmigłowców i innych statków powietrznych. W poprzednich edycjach swoją obecnością zaszczyciły takie grupy jak: Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych “Orlik”,  Retro Sky team i Uwe Zimmerman, Hawks Of Romania, Royal Jordanian Falcons i Flying Dragons Regatta Team.

Złożony wniosek zostanie sprawdzony pod względem formalnymi  merytorycznym, a listę wszystkich projektów, na które będzie można głosować Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosi 10 czerwca.
Głosowanie będzie miało miejsce w terminie od 18 czerwca 2016 do 6 lipca 2016. Wyniki głosowania będą podane do 31 lipca bieżącego roku.

Już dziś zachęcamy do oddania głosu na naszą nowotarską imprezę.

Oprac.: MSX
Fot.: pikniknowotarski.pl

NT24TV 17.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również