Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ doceniony za walkę o czyste powietrze

22 listopada 2021 13:20

Uroczystą galą w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w piątek 19 listopada zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Eko HERO Małopolski 2021. W kategorii średnich gmin (15-30 tys. mieszkanców) drugie miejsce przyznano miastu Nowy Targ. Nagrodę odbierał w Krakowie wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. Doceniono fakt obowiązywania w naszym mieście lokalnej uchwały antysmogowej, rozbudowę sieci ciepłowniczej i zwiększanie udziału odnawialnych źródeł energii na terenie miasta. 

Nowy Targ doceniony za walkę o czyste powietrze

Tegoroczny plebiscyt, organizowany przez samorząd województwa małopolskiego wspólnie z Grupą Polska Press, cieszył się dużym zainteresowaniem czytelników. Wpłynęło 71 zgłoszeń od firm, samorządów i mieszkańców, którzy myślą ekologicznie.

-W tegorocznym konkursie Eko HERO Małopolski nagrodziliśmy te inicjatywy, firmy i samorządy, które dbają o środowisko i mogą pochwalić się działaniami na rzecz poprawy powietrza, czystości wody, ochrony zwierząt czy rozwiązaniami zero waste. Nagrodzone projekty są dowodem na to, że można działać tak, aby troska o ekologię była walorem i korzyścią. Warto wskazywać tego typu działania i brać z nich przykład – mówi wicemarszałek Józef Gawron.

Wśród małych gmin zwyciężyła Gołcza, najbardziej ekologiczną gminą średnią został Stary Sącz, a dużą Trzebinia. Tytuł Firmy Eko HERO 2021 uzyskała PRAD Sp. z o.o, za wykorzystanie nowoczesnej aparatury do walki z zanieczyszczeniami powietrza i nielegalnymi wysypiskami. Za najciekawszą Ekoinicjatywę jurorzy uznali program „Gmina Gnojnik domem dla płazów”. 

Laureaci oraz ich działania na rzecz poprawy środowiska w Małopolsce zostaną zaprezentowani w specjalnym dodatku do “Gazety Krakowskiej 29 listopada, filmy na temat zwycięskich gmin ma zrealizować także TV EkoMałopolska.

źródło: UM WM

os 22.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również