Kamery live
prognoza pogody

“Nieprawdą jest, że alarmy smogowe żądają całkowitego zakazu stosowania drewna i węgla”

13 kwietnia 2022 22:37

Zamieszczamy komentarz Nowotarskiego Alarmu Smogowego w odniesieniu do artykułu, opublikowanego w dniu 21 lutego 2022 roku na naszej stronie internetowej, w którym przedstawialiśmy działalność Stowarzyszenia Otwarta Wieliczka – twórców obywatelskiej inicjatywy “Tak dla palenia drewnem, stop gazolobby”.

Oto komentarz Nowotarskiego Alarmu Smogowego do jednego z cytatów, zawartych  w artykule:

“Nieprawdą jest, że alarmy smogowe żądają całkowitego zakazu stosowania drewna i węgla w Małopolsce pod groźbą kar i odszkodowań. Alarmy smogowe, a w szczególności Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy, nigdy nie domagały się całkowitego zakazu spalania paliw stałych na terenie całego województwa małopolskiego. Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy oraz inne alarmy smogowe zrzeszone w Polskim Alarmie Smogowym popierają zapisy aktualnie obowiązującej uchwały antysmogowej dla województwa małopolskiego, która poza Krakowem nie zakazuje używania węgla ani drewna, a pozostawia możliwość ich spalania w urządzeniach grzewczych spełniających odpowiednie normy emisyjne. Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej od 2023 roku użytkowane kotły na węgiel i drewno powinny spełniać wymogi przynajmniej klasy 3. Natomiast kominki powinny spełniać wymagania ekoprojektu lub posiadać sprawność cieplną co najmniej 80%.”

os 13.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również