Kamery live
prognoza pogody

Nowe dotacje na wymianę „kopciuchów” w mieście Nowy Targ

29 stycznia 2022 19:30

Burmistrz Miasta Nowy Targ uruchomił nowy program dofinansowań do wymiany niskowydajnych i nieekologicznych palenisk i kotłów opalanych paliwami stałymi, na nowoczesne i proekologiczne urządzenia grzewcze do c.o. na: pellet, energię elektryczną lub pompy ciepła.

Nowe dotacje na wymianę „kopciuchów” w mieście Nowy Targ

-Uruchomienie nowego programu dofinansowań rozszerza wachlarz możliwości uzyskania dotacji o kolejne rodzaje źródeł ogrzewania. Jest to szczególnie istotne w związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi o problemach z uzyskaniem nowych przyłączy do sieci gazowej, a także z wyznaczonymi przez uchwały antysmogowe ostatecznymi terminami wymiany urządzeń grzewczych – stwierdził Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Właścicieli budynków mieszkalnych położonych na terenie miasta Nowy Targ zainteresowanych wymianą źródeł ogrzewania w ramach dotacji, zachęca się do składania dokumentacji. 

W bieżącym roku właściciele budynków mieszkalnych w Nowym Targu mogą otrzymać dotację:

 1. ze środków budżetu Miasta (w kwocie maksymalnej do 5 000 zł) na:
  • ogrzewanie z sieci ciepłowniczej MPEC Nowy Targ Sp. z o.o.,
  • kotły na gaz z sieci,
  • kotły pelletowe z certyfikatem EcoDesign o podwyższonym standardzie emisyjnym,
  • kotły na energię elektryczną,
  • pompy ciepła,
 2. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (w kwocie maksymalnej do 14 000 zł) na:
  • ogrzewanie z sieci ciepłowniczej MPEC Nowy Targ Sp. z o.o.,
  • kotły na gaz z sieci,
  • kotły pelletowe z certyfikatem EcoDesign o podwyższonym standardzie emisyjnym.

Szczegółowych informacji o ww. dofinansowaniach udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ przy ul. Krzywej 1 w Nowym Targu w pokoju nr 205 na II piętrze (tel. 18 26 11 291). Informacje dostępne są także pod linkiem: https://www.nowytarg.pl/news.php?cod=10710

Ponadto w Urzędzie Miasta Nowy Targ funkcjonuje punkt obsługi Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Kontakt z doradcą pod nr tel. 18 26 11 286 lub bezpośrednio w siedzibie Urzędu
pok. 210 (II piętro).

Dotacje udzielane przez Gminę Miasto Nowy Targ można łączyć z Programem Rządowym „Czyste Powietrze”. Zachęcamy do korzystania z dostępnych programów dofinansowań. Wspólnie zadbajmy o lepszą jakość powietrza w Nowym Targu! – zachęcają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska UM Nowy Targ. 

os 29.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również