Kamery live
prognoza pogody

W ramach I Małopolskiego Dnia dla Klimatu – sadzenie drzew i sadzonki dla mieszkańców

19 kwietnia 2022 22:22

Powiat Nowotarski w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOLSKA organizuje wspólnie z Gminą Czarny Dunajec I Małopolski Dzień dla Klimatu. w sobotę, 23 kwietnia na terenie lasu “Baligówka” zostaną posadzone sadzonki sosny, a od 26 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu będzie można odebrać sadzonki buka.

W ramach I Małopolskiego Dnia dla Klimatu - sadzenie drzew i sadzonki dla mieszkańców

Powiat Nowotarski zaprasza mieszkańców do wspólnego sadzenia sosny na terenie lasu „Baligówka” w Czarnym Dunajcu. Akcja sadzenia drzew pod patronatem Starosty Nowotarskiego Krzysztofa Fabera, rozpocznie się w dniu 23 kwietnia o godzinie 11:00. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy posadzą sadzonki sosny pospolitej ze szkółki prowadzonej przez Nadleśnictwo Nowy Targ. Kontynuacją akcji będzie możliwość odebrania sadzonek buka z zakrytym systemem korzeniowym w dniu 26 kwietnia br. od godziny 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Zapraszamy mieszkańców powiatu do włączenia się w „I Małopolski Dzień dla Klimatu” – zachęcają pracownicy starostwa. 

-Uczyniliśmy drzewo symbolem naszej akcji, bo drzewa to nasi wielcy sojusznicy w walce o dobry klimat. Zdrowe drzewo pochłania rocznie nawet 6-7 kg CO2 i produkuje ok. 120 kg tlenu, czyli prawie tyle, ile potrzebuje dorosły człowiek. Sadząc drzewa, dbamy o dobry klimat dla naszych dzieci i wnuków, dla przyszłych pokoleń – powiedział Józef Gawron, wicemarszałek Małopolski. 

mat. nadesłane

os 19.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również