Kamery live
prognoza pogody

Hollywood Rose na nowotarskim rynku (zdjęcia)

18 sierpnia 2018 07:32

“Słuchajcie, rock żyje! Kto nie miał okazji być na koncercie Guns N’Roses, dziś ma taką okazję tu, w Nowym Targu!” – wołał ze sceny Marek Rusinek, zapowiadając pochodzący z Węgier, coverowy zespół Hollywood Rose. Mocne brzmienie, przeplecione sztandarowymi balladami legendarnego zespołu porwało publiczność, która do późnych godzin wieczornych bawiła się na nowotarskim rynku.

Hollywood Rose na nowotarskim rynku (zdjęcia)

Węgierski zespół Hollywood Rose (to nawiązanie do nazwy pierwszego zespołu założonego przez Axla Rose’a) to tribute band, który z ogromną starannością odtwarza utwory legendarnej grupy, dbając o podobieństwo nie tylko w warstwie muzycznej, ale również wizualnej. Obejmuje ono cały image sceniczny: stroje, rekwizyty, uczesanie, ale też wystudiowane aktorsko ruchy naśladujące kropka w kropkę zachowania muzyków z Guns N’Roses. Do tego dochodzi charakterystyczna scenografia koncertu, wiodący gitarzysta o wyglądzie Slasha (włosy!) i wokalista o głosie tak podobnym do oryginału, że momentami można było mieć złudzenie, że śpiewa sam Axl. Może zadziwiać fakt, jak muzykom udało się spotkać i dobrać tak idealnie, biorąc pod uwagę wszystkie te elementy: podobieństwo do członków zespołu, umiejętności, zbliżony wokal.

Występ rozpoczęli od mocnego brzmienia i mało rozpoznawalnego dla szerszej publiczności utworu, w toku koncertu pojawiły się jednak lepiej znane i bardziej radiowe dźwięki – wszak Guns N’ Roses przeszli do historii rocka jako twórcy niezapomnianych ballad “Don’t Cry”, “November Rain”, “Sweet Child of Mine”, “Civil War”, czy “Patience”, jak również wykonawcy coverów, które swego czasu przebiły oryginały – mowa o “Knockin’ on Heaven’s Door” Boba Dylana i “Live and Let Die” Paula McCartneya. 

Nowotarska publiczność świetnie przyjęła Madziarów i choć podczas koncertu nie było aż takich tłumów, jak na Margaret –  głównie dlatego, że nie był to już repertuar skierowany do dzieci – dla wielu miłośników nieco ambitniejszej i mocniejszej muzyki, zabawa rozpoczęła się właśnie dopiero po 22:00 i bardzo chwalili koncert. Właśnie przy dźwiękach Guns N’Roses zakończył się pierwszy dzień 18. Jarmarku Podhalańskiego. 

/os

18. Jarmark Podhalański – oficjalnie rozpoczęty! (galeria+video)

Margaret na 18. Jarmarku Podhalańskim

18. Jarmark Podhalański powoli się rozkręca (video)

os 18.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również