PILNE
Kamery live
prognoza pogody

18. Jarmark Podhalański – oficjalnie rozpoczęty! (galeria+video)

17 sierpnia 2018 18:24
Wyciszenie Włącz dźwięk

Tradycyjną Paradą Gazdowską z Parku Miejskiego na nowotarski rynek rozpoczął się 18. Jarmark Podhalański. Radosny przemarsz przedstawicieli władz, zespołów regionalnych, uczelni i stowarzyszeń, poprzedzający oficjalne otwarcie Jarmarku, odbył się w ciepłych promieniach sierpniowego, popołudniowego słońca, na każdym kroku witany przez mieszkańców stojących wzdłuż  Parkowej, Placu Słowackiego, Szkolnej i Rynku.

Pogoda w pierwszym dniu 18. Jarmarku Podhalańskiego – wyjątkowego, bo w tym roku osiągającego “pełnoletniość” – była jak na zamówienie. Parada Gazdowska odbyła się w ciepłych promieniach sierpniowego, popołudniowego słońca, radośnie witana przez mieszkańców stojących wzdłuż Placu Słowackiego, Szkolnej i Rynku. Na jej przedzie – jak zwykle, szła Miejska Orkiestra Dęta pod kierownictwem jej kapelmistrza Marcina Musiaka, następnie – i tutaj nowość – jechała bryczka z nietypową “parą młodą”, co było nawiązaniem do wiodącego motywu tegorocznego Jarmarku (“Największe wesele na Podhalu”), ale też do symbolu owieczki jako turystycznego produktu, coraz mocniej kojarzonego z Nowym Targiem. Tuż przed całkiem szerokim gronem przedstawicieli władz, kołował widowiskowo starodawny monocykl – to z kolei nawiązanie do programu trzeciego, rowerowego dnia Jarmarku. 

Wśród przedstawicieli władz maszerowali: burmistrz Grzegorz Watycha wraz z zastępcami Joanną Iskrzyńską – Steg i Waldemarem Wojtaszkiem, burmistrz partnerskiego miasta Kieżmark na Słowacji Ján Ferenčák, poseł Edward Siarka, prorektor PPWSZ dr Teresa Mucha oraz radni miejscy wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Rajskim. Już na rynku dołączył starosta powiatu nowotarskiego Krzysztof Faber

W paradzie wzięli udział również: przedstawiciele Związku Podhalan, Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu w odświętnych togach, zespołów regionalnych (lokalnych – Młode Podhale, Mali Śwarni, Hyrni oraz gościnnie – Minija oraz Senoliai z Litwy), Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Fundacji im. Adama Worwy, byli młodzi hokeiści z MMKS Podhale Nowy Targ w klubowych koszulkach, tancerze z “Party-tury”, Amazonki, motocykliści i rowerzyści.

-Witam wszystkich gorąco, bo taka jest dziś pogoda. Mam nadzieję, że atmosfera na Jarmarku również będzie gorąca. Cieszę się, że pomimo wakacji tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie pracownicy uczelni, jak również młodzi, którzy wypoczywając, chcą się również bawić i skorzystać z przygotowanych przez nas atrakcji. Pogoda – iście weselna – została zamówiona. Życzę wszystkim miłych wrażeń i spotkań – mówił burmistrz Grzegorz Watycha, jeszcze przed wygłoszeniem standardowej formuły otwierającej imprezę.

Poseł Edward Siarka przypomniał o jubileuszowym roku Odzyskania Niepodległości i życzył, aby tegoroczny Jarmark również wpisywał się w te obchody. 

18. Jarmark Podhalański powoli się rozkręca (video)

Choć oficjalne rozpoczęcie 18. Jarmarku nastąpiło po godzinie 17, impreza żyła swoim życiem już od godzin przedpołudniowych, kiedy otwarto pierwsze stragany i atrakcje dla dzieci. Od 15:00 trwały występy na scenie, gdzie pojawiły się zespoły regionalne z Litwy i koncert iNTarg Blues, a zgromadzonych na rynku konferansjersko rozbawiał niezawodny Marek Rusinek. Życiem tętniła też pełna nietuzinkowych animacji dla najmłodszych Strefa Rodzinna przy Pl. Słowackiego. 

Już po paradzie i oficjalnej inauguracji imprezy, sceną zawładnął blues w wykonaniu grup Lupi Squad oraz Jan Gałach Band. Na scenie nie zabrakło też góralskiego akcentu w postaci występu Hyrnych. Główną gwiazdą wieczoru była tego dnia Margaret – w porze koncertu na rynku mocno się zagęściło, jednak zanim rozpoczął się występ piosenkarki, nastąpiła – jak co roku – prezentacja drużyny TatrySki Podhale Nowy Targ. Miły, hokejowy element pojawił się też na koniec koncertu Margaret i właśnie taką, związaną z hokejem pamiątkę artystka zabierze ze sobą z Nowego Targu.

Margaret na 18. Jarmarku Podhalańskim

/os

fot. os/ak

Hollywood Rose na nowotarskim rynku

os 17.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również