Kamery live
prognoza pogody

8. marca. Filmowy i koncertowy prezent na Dzień Kobiet „Saga rodu Trebuniów-Tutków” w MCK

4 marca 2024 17:51

NOWY TARG. Burmistrz Nowego Targu, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Nowotarska Telewizja Kablowa mają przyjemność zaprosić na premierę pełnometrażowego filmu „Óni to Platonie majom… Saga rodu Trebuniów-Tutków”.

8. marca. Filmowy i koncertowy prezent na Dzień Kobiet „Saga rodu Trebuniów-Tutków” w MCK

Ten dokument o walorach artystycznych jest największą produkcją filmową w historii NTVK. Powstał dzięki dotacji zdobytej w konkursie na scenariusz w ramach programu FILOMOTEKA MAŁOPOLSKA, finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego. Koproducentem i operatorem programu jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

82-minutowy obraz to pełna muzyki i sztuki opowieść  obejmująca pięć pokoleń słynnego góralskiego rodu, począwszy od charakterystycznej i szeroko znanej pod Tatrami postaci Stanisława Budza Lepsioka „Mroza”, tak chętnie portretowanego w międzywojniu ze swoją legendarną kozą. Centralną postacią jest jednak zmarły przed 10 laty Władysław Trebunia-Tutka, Tischnerowski Platon – artysta o talencie i dokonaniach ponadregionalnej miary. On też dał początek rodzinnemu Zespołowi Trebunie-Tutki.

Kapela Rodzinna Trebuniów-Tutków – w poszerzonym składzie – będzie nam towarzyszyć podczas premiery filmu. Dołączą do niej Stanisława Trebunia-Staszel z mężem Pawłem i Jan Karpiel-Bułecka.

Początek premiery – o godz. 17.00.

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

 

Anna Szopińska 04.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również