Kamery live
prognoza pogody

Zmarł Dariusz Gnatowski. Przypominamy jeden z “Salonów Poezji” z jego udziałem

21 października 2020 00:51
Wyciszenie Włącz dźwięk

W wieku 59 lat w krakowskim szpitalu zmarł Dariusz Gnatowski, aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, szerokiej publiczności znany przede wszystkim z roli Arnolda Boczka w serialu “Świat według Kiepskich”. Od 1985 roku związany w Krakowskim Teatrem STU, 5 października 2020 roku obchodził jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Był zaprzyjaźniony z nowotarskim MOK-iem, gdzie kilkukrotnie występował m.in. w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Nowym Targu. Podobnie jak MOK, także i my przypominamy dziś właśnie jeden z Salonów Poezji z 2017 roku. 

Dariusz Gnatowski urodził się w 1961 roku w Rudzie Śląskiej, a wychował w Zabrzu. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 1985 roku. Aktor telewizyjny, teatralny, filmowy, dubbingowy. 

Od 1985 roku  był związany z Krakowskim Teatrem STU. Jako student II roku debiutował w STU w spektaklu Pluskwa, przygotowanym przez Jerzego Trelę wraz ze studentami krakowskiej PWST. W 1986 roku zagrał Mieczysława Walpurga w Wariacie i zakonnicy Witkacego (reż. K. Jasiński) –  spektakl od 30 lat pozostawał w bieżącym repertuarze Teatru, niezmiennie z Dariuszem Gnatowskim w głównej roli. 5 października 2020 aktor obchodził jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Reżyserował i grał główną rolę w wystawianym od 2015 roku spektaklu “Słodki drań”, przedstawiającym problematykę życia z cukrzycą, z którą aktor sam się mierzył. 

os 21.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również