nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

„Z ziemi włoskiej do Polski” – koncert jazzowy

9 czerwca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina odbył się koncert jazzowy zatytułowany "Z ziemi włoskiej do Polski", który był częścią imprez organizowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Na scenie zaprezentowali się znani polscy, włoscy oraz amerykańscy muzycy.

Jako pierwszy wystąpił młody pianista Dominik Prusinowski. W jego wykonaniu można było wysłuchać trzech utworów autorstwa słynnych europejskich kompozytorów, m.in. Fryderyka Chopina oraz Johannesa Brahmsa. 

Następnie na scenie zaprezentował się Maurizio di Paola – gitarzysta i równocześnie współorganizator koncertu pochodzący z Włoch. Repertuar występu składał się z własnych kompozycji artysty.                             

Wiele pozytywnej energii wniósł występ działającego od lat 80. zespołu New Market Jazz Band, który wprowadził publiczność w klimat muzyki Nowego Orleanu. 

Na koniec przyszedł czas na grupę w międzynarodowym składzie. Na perkusji zaprezentował się znany amerykański muzyk John Arnold. Oprócz niego na scenie pojawił się również znakomity włoski gitarzysta Fabio Fenucci. Polakami w składzie byli: wielokrotnie nagradzany saksofonista jazzowy Adam Pierończyk oraz młody kontrabasista Mateusz Szewczyk.

Koncert zakończył się podziękowaniami oraz wręczeniem nagród dla artystów, którzy wystąpili tego wieczoru.

Filmowa relacja w najbliższym Przeglądzie Tygodniowym. 

/ak

7 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna