nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Wieża i taras widokowy – wciąż z szansą na realizację

Dofinansowany ze środków unijnych projekt rozbudowy infrastruktury turystycznej w Nowym Targu, zakładający m.in. budowę wieży widokowej na Długiej Polanie i tarasu widokowego na Zadziale, nie miał szczęścia do wykonawcy. W ogłoszonych przez miasto dwukrotnie w 2018 przetargach, nie padła żadna oferta, która mieściłaby się w zakresie cenowym. Miastu udało się jednak uzyskać zgodę na przedłużenie terminu realizacji projektu do połowy 2019 roku. Przetarg ma być powtórzony raz jeszcze, z wyznaczonym dłuższym terminem realizacji. Przedsięwzięcie właśnie zostało wprowadzone do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. 

Cały wniosek pomyślany jest pod kątem otwarcia na Gorce, uatrakcyjnienia rekreacyjnych miejsc i przyciągnięcia turystów. Obejmuje on budowę tarasu widokowego na Dziale, przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Zadział, budowę wieży widokowej na szczycie Długiej Polany i zakup ciągnika z osprzętem do wyciskania torów tras biegowych. Projekt zdobył dofinansowanie unijne w kwocie 600 tys. złotych. 

     

Taras widokowy na Dziale, uniesiony 7 metrów nad poziom gruntu, wg projektu miałby przybrać postać pętli, która umożliwi wjazd na nartach bądź rowerem. Natomiast wieża widokowa na szczycie Długiej Polany – ze schodkami, kształtem podobna do tych, które już stoją w Gorcach – ma mieć wysokość ok. 26,5 metra. Bez dużego wypiętrzania się ponad wierzchołki drzew, tym samym bez większej ingerencji w krajobraz, otworzy ona widok na pasmo Gorców i Podtatrze, a przy dobrej przejrzystości powietrza – także na Tatry, Pieniny, Babią Górę. 

Przedsięwzięcie zostało wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta z limitem nakładów wynoszącym ponad 1 mln 600 tys. zł. 

/os

Wieże widokowe i trasy biegowe w Gorcach – ze wsparciem unijnym

Armatka śnieżna i frez do ubijania torów narciarskich – do miesiąca

Koliba na Łapsowej Polanie – oficjalnie otwarta!

5 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna