Kamery live
prognoza pogody

Majówka w górach i trudne powroty

6 maja 2024 10:47

ZAKOPIANKA. Ze względu burzowe prognozy, gremialny wyjazd turystów spod Tatr zaczął się w niedzielę już około południa. Dopiero wtedy można było zobaczyć, ilu przyjezdnych spędzało majówkę w podtatrzańskiej okolicy. A że w Nowym Targu ruch spod Tatr łączy się z ruchem opuszczających rejon Pienin i Jeziora Czorsztyńskiego – od rogatek miasta sznur samochodów na „zakopiance” był podwójny.

Majówka w górach i trudne powroty

Ilość wiezionych rowerów świadczyła, że popularność ścieżek dla jednośladów rośnie. Pierwszych utrudnień zmotoryzowani doświadczali już na wysokości Szaflar. Znacznie spowolnić musieli także między Nowym Targiem a Klikuszową.

Jeśli nawigacja pokazywała trasy alternatywne, to na objeździe przez Czarny Dunajec i Rabę Wyżną kierowcy wczoraj też nie mieli łatwo. Na tej z reguły mniej uczęszczanej trasie „korki” wcale nie były mniejsze. Droga powrotna z Zakopanego lub Szczawnicy do Krakowa trwała ładnych kilka godzin.

(asz)

Fot. Paweł Kos

Anna Szopińska 06.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również