Kamery live
prognoza pogody

Jan Sięka przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ

Kandydatami na przewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ zostali Adam Hajnos oraz Jan Sięka. Wygrał Jan Sięka otrzymując 11 głosów przy 10 głosach na Adama Hajnosa. Wszyscy radni oddali ważne głosy.

Jan Sięka przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ

Nowy przewodniczący Rady Miasta Nowy Targ Jan Sięka był niezwykle wzruszony podczas wygłaszania swojego przemówienia, które brzmiało:

– Szanowni Państwo, szanowni Państwo Radni, panie Burmistrzu, szanowni goście, szanowni mieszkańcy. Jest to dla mnie ważna chwila, jestem wzruszony i chciałem podziękować po pierwsze Panu Bogu za to, że tutaj stoję, że dożyłem tego momentu, po drugie chciałem podziękować moim wyborcom, którzy mnie wybrali do rady miasta, jest to dla mnie wielkie zadanie i nie zawiodę waszego zaufania. Chciałem podziękować radnym, którzy głosowali na mnie i którzy zaufali mi, że się nadaję do tej funkcji. Dziękuję również kolegom i koleżankom z komitetu i tym, którzy startowali w ramach naszego komitetu do rady za pracę, wysiłek, zaangażowanie, mnóstwo energii, czasu poświęconego, żebyśmy się tu wszyscy znaleźli. Dziękuję rodzicom za wychowanie, dziękuję moim dzieciom i żonie, jak to mówią “last but not least”, moja żona to mój sztab wyborczy, bez niej nie byłoby to możliwe. Dziękuję mieszkańcom, którzy obdarzyli wszystkich tutaj radnych zaufaniem, będziemy pracować dla waszego dobra, dla dobra Nowego Targu, zostaliśmy wybrani aby działać wspólnie w porozumieniu, ażeby Nowy Targ był coraz piękniejszy, coraz bogatszy, żeby był coraz lepszym miejscem do życia.

-To jest odpowiedzialność na nas, ja mówię te słowa świadomie, że to jest odpowiedzialność to nie są zaszczyty, oczywiście miło jest być radnym, miło jest być przewodniczącym, być wyróżnionym spośród całej społeczności ale to jest odpowiedzialność za wspólne dobro. Jest w nas wola współpracy, przyszliśmy tutaj, daliśmy się wybrać po to, żeby realizować program, który przedstawialiśmy naszym wyborcom, naszym mieszkańcom i oni nam zaufali, my nie możemy zawieźć tego zaufania więc będziemy pracować jako radni i ja będę do tego dążył, do tego zachęcał, dopingował a czasem wymagał, żebyśmy wspólnie realizowali takie uchwały, które służą mieszkańcom, służą miastu, czy to będą proponowane przez ten czy siamten klub. Uchwały jeśli będą dobre dla miasta będziemy współpracować.

-Wyrażamy też wolę współpracy z Panem Burmistrzem bo wiemy, że jemu też zależy na tym, żeby miasto się rozwijało, żeby ludziom się żyło lepiej i żeby to było miejsce w którym warto żyć, mieszkać, mieć dzieci, zestarzeć się i umrzeć. Nie zapominajcie państwo, że rada miasta -źródło tego słowa jest od radzić, rozmawiać, a więc czasem spierać się po to, żeby wypracować jak najlepsze rozwiązanie, które będzie służyło jak największej liczbie mieszkańców i tutaj moja osobista uwaga jest taka: Rzeczpospolita Szlachecka która skończyła się można powiedzieć tragedią rozbiorów na skutek nadużywania liberum veto, ale ta Rzeczpospolita Szlachecka w założeniu to liberum veto miało chronić interesy wszystkich, a więc tak długo sejm musiał obradować, tak długo musieli się ucierać, aby wszystkich interesy zostały pogodzone i ja tak widzę też radę miasta. Będziemy dyskutować, będziemy się spierać, ale nie po to, żeby się okazało którego jest racja większa, ale po to, żeby nowotarżanom, żeby Nowemu Targowi działo się lepiej.

-Kończąc jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim tutaj zgromadzonym, wszystkim, którzy nas oglądają i zapewnić, że będziemy pracować dla dobra mieszkańców, dla Nowego Targu. Dziękuję.

Wiceprzewodniczącymi, w obu głosowaniach dzięki przewadze jednego głosu zostali Szymon Fatla i Maciej Fryźlewicz. 

Andrzej Lach 07.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
ela 10:47 08.05.2024

Przemówienie trochę jak z Oskarów . Ale nie znaczy, że źle! Widocznie była to naprawdę ważna chwila dla Pana, a to w sumie dobrze wróży. Powodzenia!

Zobacz również