Kamery live
prognoza pogody

Ślubowanie oraz przemówienie Burmistrza Miasta Nowy Targ – Grzegorza Watychy

Wybrany na III kadencję Burmistrz Grzegorz Watycha złożył ślubowanie podczas I sesji Rady Miasta Nowy Targ a następnie zabrał głos w celu wygłoszenia przemówienia. 

Ślubowanie oraz przemówienie Burmistrza Miasta Nowy Targ - Grzegorza Watychy

Przemówienie Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychy: 

– Wysoka Rado, szanowni goście, drodzy mieszkańcy Nowego Targu, dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście powierzając mi po raz trzeci zaszczytny urząd burmistrza Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ, to dla mnie ogromny zaszczyt ale i odpowiedzialność, której mam za każdym razem coraz większa świadomość. Pragnę podziękować również mojej rodzinie, w szczególności mojej żonie, przyjaciołom, znajomym, wszystkim sympatykom, którzy wspierali za każde dobre słowo i pomoc a także tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj mogę tutaj być i uroczystym ślubowaniem rozpoczynać kolejną kadencję pracy na rzecz miasta, mieszkańców Nowego Targu, a także całego regionu. Dziękuję moim współpracownikom, pracownikom Urzędu Miasta, dyrektorom, kierownikom jednostek i wszystkim pracownikom tychże jednostek z którymi miałem przyjemność współpracować i z którymi na kolejną kadencję będziemy dalej współdziałać dla rzeczy rozwoju i dobra naszego miasta.

Dzisiaj stając tutaj przyrzekam, że będę pracować z pełnym zaangażowaniem na rzecz realizacji przedstawionego programu, założeń, które głosami większości mieszkańców zostały zaakceptowane. Program ten wynikający z mojej dotychczasowej pracy, doświadczenia i najlepszej wiedzy w zakresie realnej możliwości jego zrealizowania skupia się na podążaniu drogą rozwoju ale także i innowacji i troski o przyszłość naszego miasta. Chcę nadal mocno wspierać nasze instytucje kultury gdyż to z kultury wypływa nasza tożsamość, jest ona sercem naszej wspólnoty lokalnej, deklaruję też wolę współpracy z radnymi z Radą Miasta ponad podziałami w przekonaniu, że dialog i kompromis są kluczem do efektywnego rozwiązywania problemów i realizacji wspólnych celów.

Nasze Miasto stoi przed wieloma wyzwaniami ale też przed wielkimi możliwościami rozwoju, dzięki otwierającej się perspektywie pozyskania znacznych środków zewnętrznych na wykonanie inwestycji i innych zadań, których sam budżet miasta by nie udźwignął w tak krótkim okresie czasu. Wierzę, że dzięki naszej wspólnej pracy, zaangażowaniu każdego i też pasji do tego, co robimy możemy osiągnąć wszystkie ambitne cele określone w programie, określone tez w dokumentach strategicznych dla naszego miasta.

Jestem otwarty na dialog, sugestie wszystkich mieszkańców, bo każdy głos jest ważny, także ten krytyczny ale jednocześnie konstruktywny w swoim wyrazie. W najbliższym czasie już koncentrujemy się na pracach związanych z rozbudową infrastruktury komunalnej, poprawie jakości życia, oraz przyciąganiu nowych inwestycji do naszego miasta, które otworzą przed nami nowe perspektywy rozwoju w dziejach Nowego Targu.

Zachęcam także wszystkich do aktywnego udziału w życiu naszej lokalnej społeczności, abyśmy wspólnie tworzyli miasto z którego będziemy dumni. Kampania wyborcza się zakończyła, rozpoczyna się kolejny rozdział naszej pracy, intensywnej pracy na rzecz mieszkańców, na rzecz miasta, dziękuję jeszcze raz wszystkim za wsparcie, za zaufanie, mam nadzieję, że będzie ten okres owocny i wspólnie, wspólnymi wysiłkami zbudujemy te wszystkie rzeczy, które z jednej strony są wyjściem na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, ich potrzebom ale także są też spełnieniem naszych założeń, myślę, że w programach wyborczych było wiele wspólnych celów, które trzeba odpowiednio zdefiniować, określić i przystąpić do realizacji. Dziękuję bardzo.

Andrzej Lach 07.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
ela 10:49 08.05.2024

Powodzenia! Cieszy obietnica wsparcia dla instytucji kultury. Długo były traktowane po macoszemu, wspaniale, że ten trend się zmienia. Kultura jest ważna.

Zobacz również