Kamery live
prognoza pogody

Coraz szersze grono fanów fantastyki w Spółdzielczym Domu Kultury

Co najbardziej lubią uczestnicy klubu? Łukasz, jeden ze stałych bywalców: – Najbardziej lubię spotykać się z ludźmi z podobnymi zainteresowaniami, a, że jestem fanem fantastyki, takie miejsce idealnie się w to wpisuje.

Coraz szersze grono fanów fantastyki w Spółdzielczym Domu Kultury

/fot. Andrzej Lach/

W ubiegłą sobotę w Spółdzielczym Domu Kultury kolejny raz spotkali się fani fantastyki. Skład klubu powiększył się o nowe osoby. 

Podczas spotkań panuje przyjazna atmosfera pełna humoru. Jak podkreślają uczestnicy klubu, ważne są nie tylko gry, ale także wymiana opinii i doświadczeń związanych z fantastyką.

– Jeżeli ktoś jest fanem szeroko pojętej fantastyki, ale nie tylko, to znajdzie coś dla siebie. Jeżeli uwielbia grać w gry planszowe, karty czy gry terenowe również znajdzie coś dla siebie. To miejsce to szansa na spotkanie z ciekawymi ludźmi oraz na dzielenie się i poszerzenie swojej wiedzy – mówi Łukasz, zachęcając do odwiedzenia SDK.

Tym razem największym zainteresowaniem cieszyły się dwie gry planszowe, które już kiedyś były głównymi punktami spotkań: Flamecraft i Karak 2. Nie zabrakło jednak także gry taktycznej Neuroshima Hex.

Aby wygrać w Neuroshimę Hex, należy uniknąć zniszczenia własnej bazy, jednocześnie zadając obrażenia w bazę przeciwnika. W każdej turze gracze dobierają nowe żetony, które następnie zagrywają. Żetony reprezentują jednostki, efekty i moduły. Jak sama nazwa wskazuje, rozgrywka toczy się na niewielkiej hexowej planszy. Gdy wszystkie pola się zapełnią, lub zostanie zagrany żeton wojny, toczy się bitwa. Kiedy jednemu z grających zabraknie żetonów, gra dobiega końca i następuje ostatnia batalia.

Informacje dotyczące kalendarza spotkań znajdziemy w mediach społecznościowych Konwentu Fantastyki Oscypkon oraz Spółdzielczego Domu Kultury. Aby być na bieżąco z planowaną tematyką spotkań lub móc zaproponować realizację swoich własnych pomysłów, można dołączyć do serwera Discord.

Andrzej Lach 04.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Anonim Anonimski 22:12 04.05.2024

W SDK się dzieje dla Mieszkańców, a w MCK cisza. Tylko płać i płać.

Zobacz również