nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Tulia w ramach Kultury na Bani (zdjęcia)

To była jedna z największych gwiazd tegorocznego cyklu koncertów „Kultura na Bani”. Zespół Tulia – już jako trio – wystąpił w sobotę wieczór na plenerowym koncercie w Białce Tatrzańskiej, gromadząc kilkusetosobową publiczność. Słynne covery w folkowych aranżacjach wyjątkowo dobrze wybrzmiały na Podhalu, niosąc się daleko wśród gór. Dopiero na bis zabrzmiał eurowizyjny przebój „Pali się”, który zespół wykonał wraz z publicznością. 

Depeche Mode, Dawid Podsiadło, Maanam, Metallica, czy Ania Dąbrowska – to m.in. utwory tych wykonawców ma w swoim repertuarze szczeciński zespół Tulia. Od kilku dni – z przyczyn losowych – działa jako trio, nie kwartet i właśnie w trzyosobowym składzie pojawił się przed zgromadzoną w Białce Tatrzańskiej publicznością. Zdobywczynie Fryderyka za debiut fonograficzny roku i laureatki zeszłorocznego konkursu „Premier” na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, dały na Bani godzinny koncert, tradycyjnie wykonując głównie covery w charakterystycznych aranżacjach oraz kilka własnych kompozycji. 

Nie brakło utworów, od których się wszystko zaczęło, czyli „Enjoy the Silence” Depeche Mode i „Nieznajomego” Dawida Podsiadły. To właśnie ludowe interpretacje tych piosenek przyniosły popularność liczoną w milionach na youtube oraz słowa uznania od wykonawców pierwowzorów. Na fali sukcesu, już pół roku później zespół wydał debiutancki album studyjny, który uzyskał status platynowej płyty, a zespół – status gwiazdy. 

Zespół Tulia w Białce Tatrzańskiej

Zespół Tulia – już jako trio – dał koncert w Białce Tatrzańskiej, w ramach wakacyjnego cyklu "Kulura na Bani". Jeden z najbardziej sztandarowych coverów grupy

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 10 sierpnia 2019

Piosenka, z którą Tulia reprezentowała Polskę w półfinale konkursu Eurowizji pojawiła się dopiero „na bis”, ogromnie ciesząc białczańską publiczność, która chętnie włączała się we wspólny śpiew.

/os

"Nieznajomy" Dawida Podsiadły w wykonaniu zespołu Tulia

"Nieznajomy" Dawida Podsiadły w wykonaniu zespołu Tulia – jeden z coverów od których się wszystko zaczęło

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 10 sierpnia 2019

Tulia – koncert w ramach cyklu Kultura na Bani

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 10 sierpnia 2019

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna