PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Polsko-serbska wystawa w Galerii Sztuki BWA JATKI

1 września 2018 14:58

Od 14 sierpnia w Galerii Sztuki BWA JATKI można podziwiać ekspozycję będącą efektem współpracy czterech artystów z Polski i Serbii. W piątek o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy pod nazwą “2×2”, na którym polscy artyści podzielili się wrażeniami z podróży do Serbii, szczegółami współpracy oraz swoimi inspiracjami.

Polsko-serbska wystawa w Galerii Sztuki BWA JATKI

Reprezentujący polską część grupy – Joanna Banek i Tomasz Awdziejczyk oraz serbskie artystki – Radmila Matejević i Maja Erdeljanin tworzą zespół, który podróżuje po świecie i prezentuje swoją twórczość. Stworzona przez nich wystawa zagościła również w Galerii BWA JATKI, gdzie pojawili się polscy autorzy prezentowanych dzieł.

Joanna Banek jest absolwentką ASP w Krakowie, od wielu lat organizuje i prowadzi plenery malarskie. Uczestniczyła w około 200 wystawach zbiorowych i zorganizowała 20 pokazów indywidualnych w kraju, jak i za granicą. Artystka tworzy abstrakcyjne prace. W jej twórczości można dopatrzeć się zainteresowania orientalizmem, wierzeniami i tradycją różnych kultur.

Na wernisażu obecny był również Tomasz Awdziejczyk – absolwent ASP w Warszawie, wszechstronny artysta zajmujący się malarstwem, grafiką, rzeźbą oraz fotografią. W swojej twórczości także inspiruje się orientalizmem oraz kulturą bizantyńską.

Podczas wernisażu, autorzy opowiadali o swoich inspiracjach, dalekich i częstych podróżach oraz podkreślali wpływ wypraw artystycznych na dzieła, które prezentują – niezwykle barwne, nawiązujące do motywów azjatyckich i nie tylko. Chętnie opowiadali także o przyjaznych relacjach z serbskimi artystkami oraz o programie Art Link, który służy wymianie artystycznej między różnymi państwami i twórcami. Chociaż wystawa jest dostępna już od 14 sierpnia, w galerii pojawiło się wielu miłośników sztuki chcących spotkać i wysłuchać autorów prezentowanych dzieł.

Wystawa w Galerii Sztuki BWA JATKI potrwa do 14 września.

Aleksandra Kokalik 01.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również