nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Polsko-serbska wystawa w Galerii Sztuki BWA JATKI

Od 14 sierpnia w Galerii Sztuki BWA JATKI można podziwiać ekspozycję będącą efektem współpracy czterech artystów z Polski i Serbii. W piątek o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy pod nazwą „2×2”, na którym polscy artyści podzielili się wrażeniami z podróży do Serbii, szczegółami współpracy oraz swoimi inspiracjami.

Reprezentujący polską część grupy – Joanna Banek i Tomasz Awdziejczyk oraz serbskie artystki – Radmila Matejević i Maja Erdeljanin tworzą zespół, który podróżuje po świecie i prezentuje swoją twórczość. Stworzona przez nich wystawa zagościła również w Galerii BWA JATKI, gdzie pojawili się polscy autorzy prezentowanych dzieł.

Joanna Banek jest absolwentką ASP w Krakowie, od wielu lat organizuje i prowadzi plenery malarskie. Uczestniczyła w około 200 wystawach zbiorowych i zorganizowała 20 pokazów indywidualnych w kraju, jak i za granicą. Artystka tworzy abstrakcyjne prace. W jej twórczości można dopatrzeć się zainteresowania orientalizmem, wierzeniami i tradycją różnych kultur.

Na wernisażu obecny był również Tomasz Awdziejczyk – absolwent ASP w Warszawie, wszechstronny artysta zajmujący się malarstwem, grafiką, rzeźbą oraz fotografią. W swojej twórczości także inspiruje się orientalizmem oraz kulturą bizantyńską.

Podczas wernisażu, autorzy opowiadali o swoich inspiracjach, dalekich i częstych podróżach oraz podkreślali wpływ wypraw artystycznych na dzieła, które prezentują – niezwykle barwne, nawiązujące do motywów azjatyckich i nie tylko. Chętnie opowiadali także o przyjaznych relacjach z serbskimi artystkami oraz o programie Art Link, który służy wymianie artystycznej między różnymi państwami i twórcami. Chociaż wystawa jest dostępna już od 14 sierpnia, w galerii pojawiło się wielu miłośników sztuki chcących spotkać i wysłuchać autorów prezentowanych dzieł.

Wystawa w Galerii Sztuki BWA JATKI potrwa do 14 września.

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna