Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska owca – bohaterką dziecięcych filmów animowanych

12 lutego 2020 14:37

Owca malarka, snoboardzistka, lotnik, czy łyżwiarka – to tylko kilka owczych bohaterów filmów animowanych, jakie powstały w ramach warsztatów zorganizowanych przez MOK podczas akcji “Zima w Mieście”. Krótkie produkcje związane z Nowym Targiem i znajdującym się tu Szlakiem Nowotarskiej Owcy będą miały swoją premierę w przyszłym tygodniu.

Nowotarska owca - bohaterką dziecięcych filmów animowanych

Cały proces realizacji filmu potrwał w sumie cały tydzień, a czuwała nad nim Anna Jagoda Mrożek, właścicielka studia filmowego Effata Anima. Jedenaścioro dzieci spotykało się codziennie na dwugodzinnych warsztatach w murach Muzeum Drukarstwa, by aktywnie uczestniczyć w kolejnych etapach realizacji produkcji. Było wymyślanie historii osnutej wokół wątku “Owca w Mieście”, tworzenie scenariuszy, storyboardów,  wreszcie – najdłuższy etap – praca na “planie filmowym”, czyli zajęcia z użyciem aparatu fotograficznego i specjalnego, profesjonalnego programu komputerowego. Na samym końcu dzieci dogrywały dźwięki i dialogi oraz tworzyły plakaty promujące film. 

-Postacie są w jakiś sposób ze sobą połączone, bo dzieci sobie wymyśliły, że owca malarka jest ciotką owcy turystki. Mamy barana lotnika, bo chłopcy wybrali oczywiście opcję: baran. Mamy łyżwiarkę, owcę na snowboardzie i na nartach – wymieniała Anna Jagoda Mrożek – Chcieliśmy takie rzeczy, z których Nowy Targ słynie. Temat został wybrany po to, by zachęcić ich do tego, by odwiedzić te owce, które już mamy w mieście – na lotnisku, koło kładki. Wiadomo, że dzieci stworzyły swoje wyobrażenia owiec, ale nawiązuje to do tego Szlaku Nowotarskiej Owcy. 

Więcej – w podsumowaniu Ferii w Mieście w “Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

 

os 12.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również