Kamery live
prognoza pogody

Maryjnie i ewangelicznie w amfiteatrze

6 maja 2022 14:39

Pieniński amfiteatr w Krościenku nad Dunajcem w Maryjne Święto Matki Bożej Królowej Polski rozbrzmiewał także ewangelicznym przesłaniem. Na scenie wystąpiła z pantomimą grupa teatralna „Edmundi” z Domu Pomocy Społecznej ze Skoczowa. Zaprezentowali się także strażacy OSP i flisacy z Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

Maryjnie i ewangelicznie w amfiteatrze

Na początek w ramach obchodzonego „Tygodnia Biblijnego” wychowankowie DPS dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną w Skoczowie zaprezentowali kilka inscenizacji, między innymi „Pantomimę o świetle”. Gościnnie ich występ swym głosem wsparł Antoni Kwak z Krościenka nad Dunajcem.

DPS w Skoczowie prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębnickich, w jego ramach działa teatr „Edmundi”, który od lat prowadzi siostra Honorata Klonowska. Poprzez sztukę aktywizuje ona swych podopiecznych. Podczas wydarzenia w Pienińskim Amfiteatrze zbierano środki na dobudowę kolejnego skrzydła w budynku, w którym już od ponad 100 lat działa dom dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną.

Tutaj więcej o domu, jego podopiecznych i ich potrzebach: https://przestrzenopatrznosci.pl/

Na scenie Pienińskiego Amfiteatru „Pod Wierzbą” zagrała też znakomita Orkiestra Dęta OSP w Krościenku nad Dunajcem, licząca już blisko 100 lat. Zaśpiewali również flisacy z Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec. Wykonali oni pięknymi donośnymi głosami zarówno pieśni Maryjne, jak i patriotyczne oraz te z repertuaru bardziej popularnego. Za swe wyjątkowe wykonanie zebrali gromkie brawa mieszkańców oraz turystów, którzy licznie odwiedzają już tej wiosny Krościenko nad Dunajcem.

mat. nadesłane

os 06.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również