Kamery live
prognoza pogody

Jubileuszowy koncert Chóru Szumny z okazji 15-lecia (zdjęcia)

22 listopada 2022 11:18

Koncert z okazji jubileuszu istnienia Tatrzańskiego Chóru Szumny został połączony z promocją najnowszej płyty „W pogodnym nastroju”.

Jubileuszowy koncert Chóru Szumny z okazji 15-lecia (zdjęcia)

Koncert odbył się w poniedziałkowy wieczór na scenie Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Mini, iż chór śpiewa już 17 lat, to okrągły jubileusz 15-lecia został przesunięty ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

– Na początku chór miał 24 osoby. Potem zaczął się rozrastać. Dochodziły młode osoby, które później odchodziły idąc na studia, zmieniając miejsce zamieszkania – mówi o początkach Mirosława Lubowicz, dyrygent i kierownik Tatrzańskiego Chóru Szumny. – Mobilizuję cały czas i angażuję wszystkich. Wkładam w to całe serce. Nie liczę czasu, który na to poświęcam – mówi o tym dlaczego chór działa przez tyle lat.

W sali teatralnej zabrzmiało 37 głosów, które śpiewały zarówno z akompaniamentem, jak również a cappella. Jako pierwszy zabrzmiał utwór „O łaskawa, o litościwa”, ale nie zabrakło także takich utworów jak „Deszczowa piosenka”, czy „Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem?”.

Na widowni w trakcie koncertu byli m.in. Starosta Tatrzański Piotr Bąk wraz z zastępcą Władysławem Filarem, którzy po zakończeniu występu podziękowali i wręczyli kwiaty Mirosławie Lubowicz oraz wszystkim członkom chóru.

Na zakończenie, dla wszystkich przybyłych do teatru gości czekała słodka niespodzianka. Cukiernia Samanta z okazji jubileuszu przygotowała wielki tort.

Redakcja 22.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również