Kamery live
prognoza pogody

Gregorian Grace – muzyczne cuda w niezwykłych brzmieniach

7 lutego 2024 17:00

NOWY TARG. Wydawało się, że bilety na ten koncert, jak na lokalne warunki, są wyjątkowo drogie. A jednak szły jak woda, przed koncertem sala widowiskowa MCK-u wraz z galerią wypełniły się po brzegi. Sława zapowiadanego dużo wcześniej zespołu „Gregorian Grace” zrobiła swoje.

Gregorian Grace – muzyczne cuda w niezwykłych brzmieniach

Artystycznego wrażenia dopełniły srebrzyście lśniące powłóczyste habity, płynne ruchy i fantastyczne głosy siódemki wokalistów.  Polski zespół „Gregorian Grace” – po serii koncertów w Niemczech, Danii i Holandii wrócił do kraju, aby rodzimą publiczność każdym koncertem przenosić w świat chorału gregoriańskiego swoim niezwykłym brzmieniem w zupełnie nowym programie.

W mistrzowskich wykonaniach artystów można było sycić się pięknem starodawnych utworów sakralnych – począwszy od średniowiecznych chorałów po światowe hity pop, blues i rock.

Podczas dwugodzinnego koncertu w Nowym Targu zabrzmiały hity tak nieśmiertelne takie jak Ameno Ery, Hallelujah Leonarda Cohena, Sound of Silence Simona & Garfunkla, Knocking on Heaven’s Door Boba Dylana oraz wiele, wiele innych.

Fantastyczne wykonania miały ten mistyczny ryt śpiewu gregoriańskiego, a wykonawcy zaprezentowali całą paletę barw ludzkiego głosu: od sopranu przez kontratenor, aż po basowy śpiew gardłowy.

Efekty światło-dźwięk i wirtuozowskie improwizacje instrumentalistów pobudzały emocje i były nagradzane burzą braw. Pomagały piękną, znaną muzykę odkryć na nowo. Ponadto składały się w fascynującą całość. 50-lecie nowotarskiej świątyni kultury tak muzycznie rozpieszcza publiczność, że strach pomyśleć, jakie będzie miała ona apetyty, gdy jubileuszowy rok się skończy…

(asz)

Fot. Paweł Kos

Anna Szopińska 07.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również