Kamery live
prognoza pogody

Booktrailer Film Festival 2018

22 lutego 2018 21:16
W II LO w Nowym Targu trwają prace nad I ogólnopolską edycją Booktrailer Film Festival. Konkurs, którego celem jest promowanie czytelnictwa, narodził się w roku 2007 w Liceo Scientifico Annibale Calini w Brescii we Włoszech. Jego pomysłodawczynią jest nauczycielka języka włoskiego Laura Forcella. Booktrailer to krótki film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po […]
Booktrailer Film Festival 2018

W II LO w Nowym Targu trwają prace nad I ogólnopolską edycją Booktrailer Film Festival. Konkurs, którego celem jest promowanie czytelnictwa, narodził się w roku 2007 w Liceo Scientifico Annibale Calini w Brescii we Włoszech. Jego pomysłodawczynią jest nauczycielka języka włoskiego Laura Forcella. Booktrailer to krótki film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę.

Rozszerzenie idei festiwalu stało się możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych z programu Erasmus+. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „ERASMUS+ KA201 Booktrailer Film Festival: developing adolescents reading literacy through digital supported, collaborative and informal education”. Grupę inicjatywną festiwalu tworzą nauczyciele szkół z Włoch (Liceo Scientifico Annibale Calini – koordynator), Francji (Lycée Albert Camus we Fréjus), Bułgarii (szkoła Atanas Dalchev w Sofii) i Polski (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu). Funkcję koordynatora projektu w nowotarskim II LO pełni nauczycielka języka polskiego dr Anna Miśkowiec.

Wyjątkowość tegorocznej edycji polega na tym, że festiwal ma charakter dwustopniowy. II LO zaprasza do udziału w eliminacjach krajowych uczniów z całej Polski, a pięć filmów, które uzyskają najwyższy wynik w ocenie jury, zostanie skierowanych do międzynarodowego finału konkursu we Włoszech. Finał eliminacji ogólnopolskich zaplanowano na 6 kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Małopolski Kurator Oświaty, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Starosta Powiatu Nowotarskiego. Natomiast patronat medialny: portal internetowy Podhale24, Nowotarska Telewizja Kablowa, portal nowytarg24.TV, Radio Bonus, TELEWIZJA JPIITV. Instytucją wspierającą działania organizatorów jest również Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.

Nadesłane filmy zostaną ocenione przez grono ekspertów, pośród których znaleźli się specjaliści w dziedzinie literatury i filmu, nowych mediów, innowatorzy edukacji, krytycy filmowi, przedstawiciele środowiska akademickiego związani z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Szerszą informację na temat festiwalu odnaleźć można na stronie organizatora www.zskj.nowotarski.pl Źródłem informacji i inspiracji będzie również powstająca właśnie międzynarodowa platforma internetowa www.booktrailerfilmfestival.eu

Mamy nadzieję, że festiwal spotka się z pozytywnym odbiorem i na stałe wpisze się w panoramę inicjatyw kulturalnych naszego miasta i regionu.

os 22.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również