Kamery live
prognoza pogody

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zakopanem (zdjęcia)

3 maja 2022 19:14

Zakopiańczycy i górale wzięli udział w obchodach Święta Konstytucji 3-Maja. W miejscach pamięci złożono wiązanki kwiatów, a Krupówkami przeszedł pochód z pocztami sztandarowymi i 60-cio metrową flagą polski.

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zakopanem (zdjęcia)

Uroczystości w Zakopanem rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów pod Drzewem Wolności. Następnie przybyli na uroczystości przeszli w pochodzie z pocztami sztandarowymi ul. Kościeliską do Sanktuarium Św. Rodziny na Krupówkach.

Po Mszy Św. zgromadzeni przeszli Krupówkami na Plac Niepodległości. W trakcie przejścia góralskiej kapeli i pocztom sztandarowym towarzyszyła 60-cio metrowa flaga polski.

Pod pomnikiem „Pogromcy Krzyżaków, lud góralski” zgromadzenia zaśpiewali Hymn Polski, a następnie głos zabrali burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz Andrzej Gut-Mostowy poseł na Sejm oraz minister w Ministerstwie Sportu i Turystyki, którzy podkreślali patriotyczne korzenie wywodzące się wiary.

Po złożeniu wiązanek kwiatów zaśpiewano Rotę.

Redakcja 03.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również