Kamery live
prognoza pogody

W przetargu na przebudowę ul. Szaflarskiej – cztery oferty

Cztery oferty wpłynęły w przetargu na wykonanie przebudowy ul. Szaflarskiej. Chętne do realizacji tej inwestycji są dwie firmy z Dolnego Śląska, a dwie z Małopolski. Najniższą cenę brutto – 6 mln. 925 tys. złotych zaproponowało Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu. Jest to kwota o ponad 1 mln złotych wyższa, niż środki przeznaczone przez zamawiającego na ten cel. Pozostałe oferty oscylowały wokół 7 mln 700-800 tys. złotych. 

W przetargu na przebudowę ul. Szaflarskiej - cztery oferty

Na razie nie wiadomo, czy przetarg będzie rozstrzygnięty, czy też powtórzony. Nie wiadomo też kiedy dokładnie to nastąpi. Powiatowy Zarząd Dróg nie udziela na razie żadnych informacji na ten temat, poza tą, że cały czas trwa weryfikacja złożonych ofert.

Jedną z firm, biorących udział w przetargu jest wrocławska EUROVIA, która niedawno zakończyła budowę  tzw. wschodniej obwodnicy Nowego Targu. 

Inwestycja ma objąć niedługi, bo kilometrowy, ale jednocześnie niezwykle istotny dla układu komunikacyjnego miasta, odcinek drogi od Al. Solidarności do połączenia z „zakopianką”, jednak zakres robót jest bardzo duży. Dość wspomnieć, że droga – wraz z chodnikami i ścieżką rowerową – docelowo będzie miała 16 metrów szerokości. 

– To będzie faktycznie potężna, szeroka droga. W części jezdnej planujemy całkowitą przebudowę jezdni, powstaną  trzy pasy. Dwa pasy ruchu podstawowego o szerokości każdy po 3 metry, dodatkowo rozdzielone będą dodatkowym pasem o szerokości 3,5 metra, który będzie służył do kierowania ruchu na skrzyżowania, skręty, zjazdy, tak żeby zapewnić jak największą płynność ruchu w tym odcinku ul. Szaflarskiej. Dodatkowo przewidziana jest budowa obustronnych chodników. Od strony Castoramy na całej długości planowana jest budowa chodnika o szerokości 2,5 metra, natomiast po stronie lewej przewidziany jest chodnik 2 metrowy i 2 metrowa ścieżka rowerowa na całej długości – mówił w rozmowie z nowytarg24.tv w lutym br. dyrektor PZD Tomasz Moskalik. 

/os

Przebudowa ul. Szaflarskiej – realna jeszcze w tym roku

os 28.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Gp 16:37 28.03.2019

Pani Haas nie uczy niemieckiego w SP 5!

Zobacz również