Kamery live
prognoza pogody

„Forever Young” – te piosenki się nie starzeją

28 stycznia 2024 13:18

NOWY TARG. Że w roku 50-lecia Miejskiego Centrum Kultury rozbłyska fajerwerk artystycznych, a zwłaszcza muzycznych wydarzeń – to widać, słychać i czuć. Kolejnynm tego dowodem stał się efektowny, pełen młodzieńczej energii, ale i sentymentów koncert Forever Young”.

„Forever Young” – te piosenki się nie starzeją

Zaangażowanych w jego wykonanie artystów było 40 – to soliści, orkiestra symfoniczna, balet. Stąd kalejdoskopowa zmienność muzycznych nastrojów w koncercie, który swoim tytułem nawiązuje do refrenu piosenki “Forever Young”, wielkiego przeboju lat 80 grupy Alphaville.

Kolejne utwory były sentymentalną, ale i porywającą wyprawą w świat hitów śpiewających aktorów – od urodzonego sto lat temu Franka Sinatry do Justina Timberlake’a, rówieśnika obecnych czterdziestolatków. Zabrzmiały więc na nowotarskiej scenie przeboje Eltona Johna, George’a Michaela, Ricky’ego Martina, Enrique Iglesiasa. Rówiesnicy grupy Just 5 mogli natomiast tego wieczoru  nucić razem z wykonawcami: “Za tobą pójdę jak na bal” albo “Kochanie, tańczę w ciemności, słuchając naszej ulubionej piosenki” z repertuaru Eda Sheerana i Andrei Bocellego.

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

Anna Szopińska 28.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również