Kamery live
prognoza pogody

Znaki drogowe – czy może być ich zbyt dużo?

Podczas wczorajszej Komisji Rozwoju pojawił się wątek dotyczący znaków drogowych w centrum miasta. Radny Włodzimierz Zapiórkowski zwrócił uwagę na to, że jest ich tak dużo, że nocą w ich gąszczu “giną” te najważniejsze – jak choćby znak “stop”. 

Znaki drogowe - czy może być ich zbyt dużo?

Radny zapytał najpierw o znaki ustawione na południowej pierzei rynku. Później odniósł się nieco szerzej do kwestii zbyt dużej, jego zdaniem, ilości znaków drogowych w centrum miasta.

– Chciałem zapytać o celowość założenia znaków odnośnie parkingu w rynku, przy nowej kamienicy Rajskiego, gdzie stoi duża tablica mówiąca o godzinach otwarcia parkingu oraz przy kamienicy Malinowskiego, że parking koniec. Ludzie się pytają, czy po tej stronie będzie parking. Tych znaków w mieście na niebiesko – przejście dla pieszych, początek parkingu, koniec, wszystkie na niebiesko znaki nakazu w ciągu nocy i w świetle samochodów dają taki odblask, że podstawowy znak, jakim jest “stop” ginie, a zmiana organizacji ruchu z okrężnego na jednokierunkowy to przeszło sto nowych znaków nowych w obrębie samego rynku, starego miasta. Sztaudynger pisał taką fraszkę: “Dziurę od miasta rozpoznasz od razu, im większa dziura tym więcej znaków nakazu.” Przepraszam, że zacytowałem.

Wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek poinformował, że działanie miasta jest w tym zakresie ograniczone i zależy od zatwierdzonej organizacji ruchu. 

-Ilość i rodzaj znaków wynika z organizacji ruchu, który jest opiniowany przez Komendę Powiatową Policji w uzgodnieniu z organizatorem ruchu, którym w imieniu starosty jest PZD.  Tutaj powstaje projekt stałej organizacji ruchu, który po zaaprobowaniu jest wdrożony, a odpowiednie znaki – postawione. One regulują, porządkują ruch i w razie “w” też jest to analizowane, jaka jest organizacja. W tym zakresie w pewnym stopniu możemy tylko działać, natomiast to, co wynika z przepisów prawa jest realizowane w przestrzeni publicznej – odpowiedział wiceburmistrz.

Zapewnił jednak radnego, że dokonany zostanie przegląd oznakowania dotyczącego parkowania. 

os 11.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Ika 15:46 11.03.2021

Pan Zapiorkowski ma racje! 👏🏻

Zobacz również