Kamery live
prognoza pogody

Strefa aktywności gospodarczej na terenach byłego kombinatu. Podpisano umowę o dofinansowanie

16 marca 2021 00:34

Miasto podpisało umowę o dofinansowanie zadania “Utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej w obrębie terenów przemysłowych po byłych zakładach NZPS wraz z dozbrojeniem terenów inwestycyjnych” – poinformował burmistrz podczas poniedziałkowej sesji. Wysokość unijnego dofinansowania ze środków RPO wynosi 7 mln 262 tys. złotych, natomiast wartość projektu to ponad 14 mln złotych. 

Strefa aktywności gospodarczej na terenach byłego kombinatu. Podpisano umowę o dofinansowanie

-Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, ze względu na konieczność zapewnienia wkładu własnego. Będziemy tu jeszcze wspólnie z MZWiK weryfikować zakres tego zadania, ponieważ jest to bardzo duży koszt, a gros kosztów stanowi też uporządkowanie instalacji wodnych, kanalizacyjnych, jak również kanalizacji deszczowej na terenie dawnego NZPS – u – poinformował burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. 

Utworzenie strefy aktywności gospodarczej w rejonie byłego NZPS-u to inwestycja, która w przyszłości wygeneruje dla miasta dochody. Miasto posiada w tym rejonie łącznie 5 ha terenu, który obecnie nie przynosi żadnych zysków, ani pożytku. Realizacja projektu pozwoli zagospodarować i otworzyć go na nowe inwestycje, poprawić infrastrukturę komunalną, a następnie umożliwi miastu korzystną dzierżawę, bądź sprzedaż działek. Przyczyni się w przyszłości do zwiększenia miejsc pracy oraz wpływów do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości i podatku dochodowego. 

W ramach zadania planowana jest budowa nowych dróg, poprawa istniejącej infrastruktury drogowej, przebudowa oświetlenia oraz kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i opadowej. Niezwykle istotna jest zakładana poprawa dostępności komunikacyjnej dla już istniejących w tym rejonie firm i instytucji.

Zakładany termin wykonania prac to koniec 2023 roku.

Ponad 7 mln zł dofinansowania na utworzenie strefy aktywności gospodarczej na terenie NZPS

os 16.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również