Kamery live
prognoza pogody

Smog a zdrowie – wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

20 października 2017 21:05

Tym razem edukacja ekologiczna dotarła na nowotarski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wykład w Urzędzie Miasta dla studentów UTW na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka poprowadziła lek. med. Lidia Kołodziej, z kolei zasady działania obowiązującej uchwały antysmogowej dla Małopolski wyjaśniała Jolanta Sitarz-Wójcicka z Podhalańskiego Alarmu Smogowego.

Smog a zdrowie - wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

– Musimy zdać sobie sprawę z tego, że kumulacja toksycznych substancji w sezonie grzewczym, które obecne są w nowotarskim powietrzu, zwiększa drastycznie ryzyko zachorowania na najcięższe choroby. Dlatego dla ochrony swojego zdrowia należy sprawdzać jakość powietrza i w momentach przekroczenia norm, nie uprawiać sportu na zewnątrz, nie spacerować i nie wietrzyć mieszkania. Warto też korzystać z maseczek i stosować w domu oczyszczacze powietrza – doradzała studentom Lidia Kołodziej, która jest lekarzem rodzinnym. 

Na zanieczyszczenie powietrza najbardziej narażone są dzieci i osoby starsze.

mat. prasowe

NT24TV 20.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również