Kamery live
prognoza pogody

Seniorzy ze “Smreka” przygotowali program dla Niepodległej

10 listopada 2021 14:23

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu uczcili Narodowe Święto Niepodległości, wystawiając  program słowno-muzyczny, który został przygotowany na zajęciach terapeutycznych. Całość była utrzymana w narracji najważniejszych wydarzeń prowadzących do niepodległej Polski.

Seniorzy ze

Patriotyczne wiersze przeplatały pieśni: „My Pierwsza Brygada”, „Przybyli Ułani”,  „Piechota”, „Rota” czy odśpiewany na stojąco i w pełnym brzmieniu Hymn Polski.

-Aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, a widzowie brali czynny udział w przedstawieniu. Na koniec odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy kawie i ciastku. Doniosłą atmosferę spotkania podkreślały również kotyliony wykonane podczas zajęć arteterapii – podkreśla  Marcin Jagła, dyrektor DS “Smrek”. 

Uroczystość została przygotowana przez terapeutki: Bernadetę Czernik i Paulinę Pitoń. Oprawę muzyczną zapewnił dr Jacek Świst.

Fot. Józef Prokop – DPS “Smrek

os 10.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również