Kamery live
prognoza pogody

Polska Akcja Banerowa składa zawiadomienie do prokuratury

27 maja 2021 11:23

Współzałożyciel Polskiej Akcji Banerowej Sebastian Śmietana poinformował dziś o złożeniu zawiadomienia do prokuratury na podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Facebooka. Według niego portal społecznościowy bezprawnie ocenzurował jego treści.

Polska Akcja Banerowa składa zawiadomienie do prokuratury

 – Polska Akcja Banerowa staje się po raz kolejny inicjatorem kampanii informacyjnej dotyczącej Narodowego Programu Szczepień. Przedstawia opinie światowej sławy lekarzy i naukowców, których na co dzień nie zobaczymy w programach telewizyjnych. Za ich odmienne poglądy próbuje się ich uciszyć, naruszając jednocześnie podstawowe prawo człowieka jakim jest wolność słowa. Dzisiaj przyszła kolej na Polską Akcję Banerową… – pisze Sebastian Śmietana z Polskiej Akcji Banerowej.

Sebastian Śmietana jest współzałożycielem Polskiej Akcji Banerowej, która obecnie przeprowadza kampanię informacyjną na terenie kraju, dotyczącą Narodowego Programu Szczepień. Polska Akcja Banerowa zajmuje się głównie rozwieszaniem banerów, które informują o zagrożeniach związanych ze szczepieniem przeciw COVID-19 i zawierają wyłącznie cytaty naukowców i lekarzy, którzy przestrzegają przed tymi szczepieniami. Poza akcją billboardową na portalu społecznościowym „Facebook” prowadzona jest również kampania informacyjna, a tam cytowani są wyłącznie naukowcy i lekarze.

Cytaty naukowców i lekarzy pojawiły się na Polskiej Akcji Banerowej na Facebooku już w marcu. – Jednak ostatnio za sprawą ponownego ich udostępniania na portalu społecznościowym otrzymałem powiadomienie, że posty te „naruszają standardy społeczności”, a strona „Polska Akcja Banerowa” jest „narażona na ryzyko wycofania z publikacji”. Po fakcie tym zostałem automatycznie zablokowany na 24 h, a następnie 3 dni nie mogąc publikować i komentować postów – twierdzi Śmietana.

W Polsce pojawiły się już billboardy z naszym projektem graficznym w Nowym Targu, Nowym Sączu, Krakowie, Koninie, Poznaniu, Łęcznej, Olsztynie, Kielcach i Szczawnie Zdroju. Informują o zagrożeniach związanych ze szczepieniem przeciw COVID-19. Projekty graficzne zawierają wyłącznie cytaty naukowców i lekarzy, którzy przestrzegają przed tymi szczepieniami.

Materiały, które usunięto z powodu naruszenia standardu społeczności zawierały wyłącznie zdjęcie baneru promującego książkę “Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy”, oraz cytaty dr Zbigniewa Hałata, lekarza medycyny specjalisty epidemiologa, byłego wiceministra zdrowia i byłego Głównego Inspektora Sanitarnego:

 – „Szczepienie dzieci” to zbrodnia do potęgi z uwagi na przede wszystkim rozwijający się organizm. To niewyobrażalne, żeby niszczyć układ immunologiczny, bowiem nie wiemy jak te preparaty będą zachowywać się w młodym organizmie. Mamy takiego pecha, że władze nasze krajowe nie prowadzą żadnych badań w zakresie bezpieczeństwa osób, które są przymuszane do wstrzyknięcia substancji o nieznanym składzie. Można przypuszczać, że ludzie, którzy zostali poddani wyszczepianiu, roznoszą białko kolca, które jest decydujące o tym, że ktoś ma albo nie ma objawów COVID-19 – mówi dr Zbigniew Hałat, lekarz medycyny specjalista epidemiolog, były wiceminister zdrowia i były Główny Inspektor Sanitarny. Jest autorem opracowań, artykułów i wykładów m.in. z dziedziny zdrowia publicznego i praw konsumentów, w tym szczególnie propagujących zdrową wodę i zdrowe żywienie. Uznaje żywność modyfikowaną genetycznie za „współczesną broń masowego rażenia, sprzyjającą rozwojowi infekcji, nowotworów oraz odporności bakterii. (…)”

 – Na podstawie artykułu 54 [Wolność słowa] (Dz.U.1997.78.483) zawiadamiam o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczącego naruszenia wolności i praw zagwarantowanych w konstytucji przez portal społecznościowy „Facebook” – informuje Sebastian Śmietana, współzałożyciel Polskiej Akcji Banerowej.

Jak mówi artykuł 54 [Wolność słowa]:

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Piotr Starmach 27.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również