Kamery live
prognoza pogody

Ogrzewasz ekologicznie? Masz szansę na zwolnienie z podatku od nieruchomości!

18 października 2017 08:27

Radni podczas najbliższej sesji zajmą się projektem uchwały zwalniającym z podatku od nieruchomości budynki mieszkalne, w których do ogrzewania stosuje się ekologiczne źródła ciepła. Projekt skierowany został na wniosek burmistrza Grzegorza Watychy.

Ogrzewasz ekologicznie? Masz szansę na zwolnienie z podatku od nieruchomości!

Uchwała ma zachęcić mieszkańców do inwestowania w ekologiczne źródła energii, jak również nakłonić tych, którzy mają podłączony gaz, a z niego nie korzystają, do zmiany typu ogrzewania domu.

– Wybór technologii ogrzewania jest ważnym elementem realnej poprawy sytuacji z zanieczyszczeniem powietrza – czytamy w uzasadnieniu – Za przyjęciem takiej uchwały przemawia ważny interes społeczny, gdyż walka ze smogiem staje się priorytetem każdej gminy. 

Uchwała dotyczyć będzie budynków mieszkalnych, w których na dzień 1 stycznia 2018 roku do celów grzewczych stosowane są źródła ciepła takie jak: ogrzewanie gazowe, elektryczne i pompy ciepła. Wyjątkiem są budynki lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zwolnienia nie dotyczą też budynków, w których prócz ekologicznych, stosowane są inne źródła ciepła nie wymienione powyżej.

Okres obowiązywania zwolnienia ma trwać 5 lat i będzie dotyczył również tych mieszkańców, którzy zmienią system ogrzewania po 1 stycznia 2018 roku – wówczas zwolnienie będzie naliczane od początku kolejnego roku kalendarzowego. To samo dotyczy nowo powstających budynków.

Okres obowiązywania zwolnienia nie może być jednak dłuższy niż do 2022 roku.

 

 

NT24TV 18.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również