Kamery live
prognoza pogody

Oddział Pediatryczny nowotarskiego szpitala wznawia działalność

4 lutego 2022 16:03

Po krótkiej przerwie, od 5 lutego Oddział Pediatryczny Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu ponownie będzie przyjmować małych pacjentów. To dobra informacja dla opiekunów dzieci wymagających specjalistycznego leczenia, którzy przez ostatni czas musieli korzystać z innych placówek opieki zdrowotnej.

Oddział Pediatryczny nowotarskiego szpitala wznawia działalność

Funkcjonowanie oddziału zostało tymczasowo zawieszone ze względu na przypadki zakażeń koronawirusem wśród personelu medycznego tej części szpitala. Udało się jednak szybko i sprawnie opanować sytuacje i wznowić działanie tak ważnego Oddziału.

– Zachowujemy wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa sanitarnego – zapewnia Marek Wierzba dyrektor nowotarskiego szpitala. – Takie sytuacje są niestety nie do uniknięcia biorąc pod uwagę zaraźliwość koronawirusa omikron. Był moment, w którym na Oddziale Pediatrycznym został jedynie jeden lekarz więc musieliśmy zawiesić funkcjonowanie oddziału – dodaje dyrektor.

Aktualnie na Oddziale Pediatrycznym pracuje pełna obsada medyczna i możliwe jest ponowne przyjmowanie najmłodszych pacjentów.

os 04.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również