Kamery live
prognoza pogody

Nawiedzenie Symboli Światowych Dni Młodzieży

31 maja 2016 13:40
Wyciszenie Włącz dźwięk

 

Nowotarski dekanat nawiedziły długo oczekiwane symbole Światowych Dni Młodzieży. Związane z tym uroczystości odbyły się w poniedziałkowy wieczór. Drogą Krzyżową przeszli ich uczestnicy między dwoma kościołami w centrum miasta.

 

 

 

 

 

Kolejna ważna i uroczysta chwila odbyła się w poniedziałkowy wieczór.  W dekanacie Nowy Targ odbyło się  długo oczekiwane uroczyste Nawiedzenie Symboli Światowych Dni Młodzieży.
Symbole – krzyż i ikona Matki Bożej, które Jan Paweł II powierzył młodym, zawsze przed Światowymi Dniami Młodzieży pielgrzymują po diecezjach kraju-gospodarza.
Peregrynacja tych znaków ma przygotować wszystkich – młodszych i starszych na zbliżające się w lipcu wydarzenia.W ostatnich tygodniach przed Światowymi Dniami Młodzieży krzyż i ikona mają odwiedzić  każdy dekanat Archidiecezji Krakowskiej.
Do Nowego Targu dotarły w poniedziałek 30 maja i zostały  z nami do wtorku.

Młodzież, dorośli i seniorzy z całego dekanatu wzięli udział we wspólnej modlitwie przy Symbolach Światowych Dni Młodzieży.
O godzinie 17 odbyła się  Droga Krzyżowa z kościoła św. Katarzyny do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bezpośrednio po niej została odprawiona  uroczysta Msza oraz Akatyst czyli rodzaj hymnu liturgicznego przy ikonie Matki Bożej.

NT24TV 31.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również