Kamery live
prognoza pogody

Msza św. na Wielkiej Krokwi (zdjęcia)

6 czerwca 2022 23:33

W 25-rocznicę wizyty Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Polski górali ponownie zebrali się pod Wielką Krokwią, aby przypomnieć sobie tamte pamiętne wydarzenia. Nabożeństwo poprzedził przejazd przez Zakopane banderii konnej.

Msza św. na Wielkiej Krokwi (zdjęcia)

Ok. 100 górali na koniach przejechało z Równi Krupowej pod skocznię, gdzie o godz. 18 rozpoczęła się Msza święta.

– Pamiętamy tamto spotkanie, naznaczone papieskim wezwaniem skierowanym do całej Polski, aby bronić krzyża, a równocześnie przejmującym w swej treści hołdem górali. Dokładnie 25 lat od tamtego wydarzenia możemy dzisiaj spotkać się w tym zgromadzeniu liturgicznym w święto Maryi Matki Kościoła, na Podhalu, pod Krokwią, u stóp 9-cio metrowego krzyża, który jest dziełem Józefa Zborowskiego i jego pracowników. W ten krzyż będziemy się wpatrywać słuchając Janowej Ewangelii o Chrystusie, który z wysokości krzyża Golgoty dał swojemu ukochanemu uczniowi, św. Janowi, swoją matkę Maryję jako jego matkę, a poprzez niego jako Matkę całego świętego Kościoła powszechnego – powiedział na początku mszy metropolita krakowski Marek Jędraszewski.

Eucharystii przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu, który przypomniał słowa Jana Pawła II sprzed 25 lat. – Nie wstydźcie się tego krzyża. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym – mówi abp Stanisław Gądecki.

Redakcja 06.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również