Kamery live
prognoza pogody

Dziś Uroczystość Ogłoszenia Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Transmisja nabożeństwa na Nowytarg24.tv

11 września 2021 08:54
Wyciszenie Włącz dźwięk

W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 Nowotarska Telewizja Kablowa rozpocznie transmisję na żywo z Uroczystości nadania kościołowi św. Jana Pawła II w Nowym Targu tytułu Sanktuarium Diecezjalnego św. Jana Pawła II. Wszystkich wiernych, którzy z różnych względów nie będą mogli przybyć do nowotarskiej świątyni, zapraszamy przed ekrany komputerów i telewizorów.

Sobotni wieczór ma upłynąć pod znakiem pięknej pogody. Duchowni z Parafii św. Jana Pawła II kuszą się na opinię, że będzie ona wręcz zamówiona na uroczystość nadania kościołowi tytułu Sanktuarium Diecezjalnego św. Jana Pawła II. Z racji tego księża nowotarskiej świątyni przy ul. Szaflarskiej zapraszają wszystkich wiernych na uroczystą Mszę św., która rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00. Uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie Metropolita Krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski.   

– Wdzięczni Bożej Opatrzności za wszelkie otrzymane łaski serdecznie zapraszamy na uroczystą Eucharystię, w czasie której Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, dnia 11 września A.D. 2021 o godz. 17:00 OGŁOSI NASZĄ ŚWIĄTYNIĘ SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II. Po zakończonej Eucharystii nastąpi poświęcenie kaplic różańcowych, które są darem Parafian i Ofiarodawców z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – czytamy w ogłoszeniu parafii. 

Tym samym Stolica Podhala doczeka się pierwszego Sanktuarium na terenie miasta.

Parafia Na Równi Szaflarskiej w Nowym Targu została erygowana 3. grudnia 2006 roku. Ówczesny Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz 31. października 2006 roku poświęcił ziemię na której stanął dom parafialny, a 9. listopada 2008 roku wmurował kamień węgielny, przywieziony z bazyliki św. Piotra w Rzymie, jako dar Ojca Świętego Benedykta XVI dla Parafii Na Równi Szaflarskiej. Proboszczem Parafii jest ksiądz Jan Karlak. 

Zaprojektowany przez Tomasz Pyszczka, Marcina Stelmacha oraz Paweł Puta nowotarski kościół pw. Św. Jana Pawła II jest wyjątkowy m.in. ze względu na swoje walory termiczne. Jest to jedna z pierwszych pasywnych budowli sakralnych w Polsce. Wyjątkowość świątyni dodaje także fakt posiadania relikwii. Są to: kropla krwi Św. Jana Pawła II, włosy Ojca Pio, relikwie św. Faustyny i bł. Hanny Chrzanowskiej oraz dwie relikwie św. Brata Alberta.

Odpust parafialny odbywa się 22 października – w dzień liturgicznego wspomnienia Błogosławionego Jana Pawła II, z możliwością przeniesienia go na najbliższą niedzielę poprzedzającą ten dzień lub po nim następującą.

 
Piotr Starmach 11.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również