Kamery live
prognoza pogody

XX Droga Krzyżowa ulicami miasta – drogą pokoju, ze słowem ks. Wojciecha Węgrzyniaka

4 kwietnia 2022 22:52

NOWY TARG. XX Droga Krzyżowa ulicami miasta, w najbliższy piątek, 8. kwietnia, rozpocznie się przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 19.00. Rozważania przy kolejnych stacjach będą „Drogą Krzyżową Pokoju” autorstwa ks. Wojciecha Węgrzyniaka z kolegiaty św. Anny w Krakowie.

 

XX Droga Krzyżowa ulicami miasta – drogą pokoju, ze słowem ks. Wojciecha Węgrzyniaka

Drogę Krzyżową organizują wspólnie Oddziały Akcji Katolickiej przy parafiach Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Parafii Św. Katarzyny.  

Przejdziemy ulicami Królowej Jadwigi, Krzywą, Kopernika, Szaflarską i zakończymy na nowotarskim Rynku ok. godz. 21.00 – zawiadamiają organizatorzy. Rozważania w trakcie Drogi Krzyżowej będą czytać przedstawiciele grup parafialnych z nowotarskich parafii oraz – tradycyjnie już – także przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca, Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba, NSZZ Solidarność, harcerzy i innych wspólnot. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie, które przez 20 lat wrosło już w tradycję Wielkopostną naszego miasta.

A oto wprowadzające w rozważania słowo ks. Węgrzyniaka:

Panie Jezu Chryste, o Tobie mówił prorok Izajasz: „Nazwano Go imieniem Książę Pokoju” (por. Iz 9,5). O Tobie pisał św. Paweł: „On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części ludzkości uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur – wrogość” (Ef 2,14).  Ty sam mówiłeś: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam… Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka” (J 14,27).

Jezu, niosąc w sercu czas niepokoju i wojny, współprzeżywając dramaty rannych i zabitych, cierpiąc z uchodźcami zalęknionymi o przyszłość, prosimy Cię, pozwól nam przejść drogę krzyżową pokoju z Tobą, tak, by i do nas dotarło Twoje paschalne pozdrowienie „Pokój Wam”.

(asz)

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 04.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również