Kamery live
prognoza pogody

List dziecka do nowotarskich przedsiębiorców

25 sierpnia 2017 13:37

Edukacja ekologiczna odnosi skutek - już nawet dzieci zauważają potrzebę zmiany i dotarcia do sumienia naszych lokalnych przedsiębiorców. "Panie Kuśnierzu, Panie Garbarzu, Panie Sklepikarzu, nie trujcie nas! Nie zasługujemy na to" - napisał w swoim liście 11-letni Krystian z Nowego Targu. Jego pełną treść zamieszczamy poniżej.

List dziecka do nowotarskich przedsiębiorców

Drodzy Nowotarscy Przedsiębiorcy,

Piszę do Was, ponieważ niszczycie moje zdrowie. Mama mówi, że nie możemy otworzyć okna nawet jak jest upał, ponieważ moja 2 – letnia siostra Ania strasznie od tego kaszle. Tata mówi, że to dymiąca piekarnia jest powodem. Jutro musimy znowu iść z nią do lekarza. Wieczorem nie możemy bawić się w ogrodzie bo tata mówi, że garbarnia zaczęła dymić.

A jak jedziemy autem to mama wyłącza nawiew z zewnątrz bo znowu ktoś wrzucił do pieca jakieś śmieci i zadymiło całą ulicę. Była dziś u nas sąsiadka i podsłuchałem jak mówiła, że sklep obok znowu spalał całą noc plastikowe śmieci bo strasznie śmierdziało nawet w ich mieszkaniu.

Panie Kuśnierzu, Panie Garbarzu, Panie Sklepikarzu, nie trujcie nas! Nie zasługujemy na to. Pani w szkole nam mówiła, że to przez Wasze kopcące kominy Nowy Targ jest na pierwszych miejscach rankingu zatrucia toksycznym benzoapirenem. To tak jakbym wypalił kilkanaście papierosów dziennie, a przecież ja mam dopiero 11 lat.

Tata mówi, że wystarczy zmodernizować instalacje, nie wrzucać do pieców odpadów i być najzwyczajniej w świecie uczciwym i odpowiedzialnym człowiekiem. Proszę Was nie bądźcie dla nas bezwzględni.

Z poważaniem,

Krystian z Nowego Targu

 

NT24TV 25.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również