Kamery live
prognoza pogody

Ławeczki potrzebne od zaraz

10 marca 2019 23:06

O dodatkowe ławeczki na przystanku autobusowym przy szpitalu i przy ścieżce spacerowo-rowerowej w lesie na os. Bór prosiły w interpelacjach radne Bożena Groń i Ewa Pawlikowska. Obie prośby wystosowane zostały w imieniu mieszkańców. O możliwość zamontowania ławeczek przy ścieżce rowerowej w Borze na Czerwonem pytał radny Andrzej Swałtek. 

Ławeczki potrzebne od zaraz

-Ludzie po wyjściu ze szpitala oczekując na przyjazd autobusu bądź busa muszą często stać (na ławeczce mieści się obecnie około 4-5 osób), co jest bardzo uciążliwe dla ludzi, którzy są  po zabiegach rehabilitacyjnych i innych – pisze w imieniu mieszkańców, szczególnie ludzi starszych i schorowanych radna Bożena Groń.

Radna Ewa Pawlikowska swoją prośbę o zamontowanie ławek zarówno przy ścieżkach będących własnością  miasta, jak i przy tych należących do nadleśnictwa (w porozumieniu z nim) pisze w imieniu mieszkańców os. Bór:

-Jest to głównie prośba osób starszych oraz matek z małymi dziećmi, które często spacerują po lesie i w momencie, gdy osoby te chciałyby na chwilkę odpocząć, to nie mają na czym – argumentuje radna. 

-Ławeczki to temat aktualny, z wiosną powróci. W miarę możliwości, będziemy się starali uzupełniać tam, gdzie jest taka potrzeba – mówił podczas Sesji Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha – Natomiast w rejonie lotniska był pewien szkopuł – ze względu na rezerwat była kwestia braku uzgodnienia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, żeby położyć ławki, ale spróbujemy przynajmniej takie kłody. Może uda znaleźć się takie miejsce, że nie będzie powodowało problemów z przyrodnikami.

/os

fot. arch. nowytarg24.tv

os 10.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również