Kamery live
prognoza pogody

Dzień Papieski w „Smreku”

20 października 2021 15:22

W Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu miał miejsce Dzień Papieski. Mieszkańcy „Smreka” od tygodnia brali udział w zajęciach tematycznych dotyczących osoby św. Jana Pawła II. Oglądali filmy, uczestniczyli w próbach do spektaklu. Przygotowali z tej okazji program słowno-muzyczny, podczas którego opowiedzieli o życiu i pontyfikacie Papieża Polaka.

Dzień Papieski w „Smreku”

W przedstawieniu wykorzystano filmy obrazujące najważniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego. Nie zabrakło pieśni, które wspólnie odśpiewywali „aktorzy” wraz z publicznością. Zabrzmiały „Abba Ojcze”, „Święty uśmiechnięty”, „Nie zastąpi Ciebie nikt” – Romualda Lipko czy „Barka”. W spotkaniu wzięli udział ks. Paweł Antolak i Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, którzy gratulowali udanego występu. Całość zakończyła wspólna biesiada przy muzyce góralskiej, ciastku i kawie. Program został opracowany przez terapeutki Bernadetę Czernik i Paulinę Pitoń, przy akompaniamencie dr. Jacka Śwista. 

Fot. Józef Prokop – DPS „Smrek” w Zaskalu

os 20.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również