Kamery live
prognoza pogody

Dom Przedpogrzebowy – po letnim remoncie

15 września 2016 10:12

NOWY TARG.

Kaplica Domu Przedpogrzebowego zaczęła się zmieniać – począwszy od środka. Obiekt wznoszony w latach osiemdziesiątych od dawna prosił się o generalny remont oraz poprawienie wyglądu – tak z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Dom Przedpogrzebowy - po letnim remoncie

Ostro wznosząca się ku górze wieża, pokryta kamiennymi płytkami i gontem, onegdaj ucierpiała od pioruna. W wielu miejscach kamienna okładzina odpadała z elewacji. Gonty zmurszały. Estetyka wnętrza też pozostawiała wiele do życzenia. W nie lepszym stanie były toalety, do których wejście prowadzi z boku obiektu.Tego lata administrator cmentarza – Miejski Zakład Zieleni i Rekreacji – przeprowadził remont toalet i wnętrza kaplicy. Doprowadzenie toalet do standardów XXI wieku kosztowało 75 tys. zł. Odmalowanie wnętrza kaplicy wraz zakupem nowych ławek, kotar i drewnianych elementów aranżacji, oklejenie szyb przy wejściu – było wydatkiem 20-tysięcznym. Skutkiem tych remontów i liftingu kaplica nabrała już innego wyglądu, a korzystanie z toalet, o istnieniu których może nie wszyscy odwiedzający cmentarz wiedzieli – to już przyjemność. Prace na zewnątrz na razie jednak nie zostały podjęte. Miasto wpisało bowiem kaplicę na listę obiektów przewidzianych do termomodernizacji i stara się pozyskać na ten cel środki pomocowe, z nadzieją, że umożliwią one ocieplenie budynku, remont elewacji i wymianę gontowego pokrycia.

Przy okazji zbudowany został fragment schodów łączących dziedziniec kaplicy ze schodami na cmentarz od strony ul. Skotnica, wykonanymi w ubiegłym roku, za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. 

NT24TV 15.09.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również