Kamery live
prognoza pogody

70. rocznica śmierci mjr. Józefa Kurasia “Ognia”

19 lutego 2017 16:05

W sobotę przed południem w Waksmundzie odbyły się uroczystości związane z 70. rocznicą śmierci Józefa Kurasia "Ognia". Wśród przybyłych znaleźli się członkowie rodzin partyzantów, przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz władz państwowych. 

70. rocznica śmierci mjr. Józefa Kurasia

Podczas uroczystości odczytano decyzję Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza o potwierdzeniu stopnia majora Wojska Polskiego dla Józefa Kurasia. Nominację wręczył dyrektor generalny MON Bogdan Ścibut ,a odebrał ją syn “Ognia”, Zbigniew Kuraś.

Do uczestników uroczystości skierowane zostały dwa listy: od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, który osobiście uczestniczył w obchodach śmierci “Ognia” w ubiegłym roku.

Podczas uroczystości miał miejsce Apel Poległych z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego i złożenie wiązanek kwiatów na cmentarzu w Waksmundzie. Poprzedziła je Msza św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie. 

Materiał filmowy z wydarzenia – w środowym “Przeglądzie Tygodniowym”. Zapraszamy!

/os/gw

NT24TV 19.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również