Kamery live
prognoza pogody

Żołnierze 11 MBOT z pomocą dla Ukrainy

8 marca 2022 13:23

Dziś po godzinie 5 nad ranem do Olkusza dotarł kolejny specjalny pociąg humanitarny z Ukrainy. Żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej we współpracy z Policją, Państwową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną, przedstawicielami samorządu terytorialnego oraz wolontariuszami okazywali serdeczną pomoc i wsparcie dla każdej osoby, która jej potrzebowała.

Żołnierze 11 MBOT z pomocą dla Ukrainy

Pociągiem przyjechały głównie kobiety, dzieci i osoby w podeszłym wieku. Wiele rodzin miało ze sobą zwierzęta. Pociąg humanitarny z Lwowa dotarł do Olkusza torem Linii Hutniczej Szerokotorowej, która posiada taki sam rozstaw szyn jak na Ukrainie. W okolicy peronu powstało miasteczko namiotowe, w którym Ukraińcy mogli odpocząć, zjeść ciepły posiłek, pozyskać niezbędne informacje, a także otrzymać dary zgromadzone przez mieszkańców Małopolski. Rodziny z małymi dziećmi w czasie załatwiania formalności i oczekiwania na transport mogły się ogrzać w przygotowanych dla nich specjalnych namiotach. 

mat. prasowy 11 MBOT

os 08.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również