Kamery live
prognoza pogody

Pomoc dla parafii pod Lwowem Rycerze Kolumba zawiozą osobiście. Zbiórka – tylko dziś i jutro

4 kwietnia 2022 12:38

NOWY TARG. – W porozumieniu między Rycerzami Kolumba a Parafią Św. Teresy z Lisieux we Lwowie-Brzuchowicach, gdzie proboszczem jest nasz rodak z Nowego Targu, o. Piotr Worwa –  dotychczas zebrane dary w geście solidarności zawieziemy w delegacji do Lwowa – zawiadamia Wielki Rycerz Paweł Put.

 

Pomoc dla parafii pod Lwowem Rycerze Kolumba zawiozą osobiście. Zbiórka – tylko dziś i jutro

Wyjazd delegacji planowany jest w środę nad ranem. Stąd prośba o kolejne mocne otwarcie serc i dostarczenie do stałego punktu zbiórki prowadzonego przez Rycerzy Kolumba potrzebnych darów. Prośba dotyczy też przekazania tej wiadomości do każdego ze znajomych.

Potrzebne są:

 1. Środki odkażające
 2. Płyny do dezynfekcji rąk
 3. Rękawice nitrylowe
 4. Środki przeciwoparzeniowe, bandaże i plastry ze srebrem
 5. Środki przeciwbólowe
 6. Pampersy dla dorosłych
 7. Koce i folie termiczne

Z żywności potrzeba:

 1. Kasz
 2. Makaronów
 3. Ryżu
 4. Mąki
 5. Konserw i żywności długoterminowej

Zbiórka darów odbywa się w poniedziałek i wtorek od godz. 8.00 do 15.00, w Domu Katechetycznym par. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O. Piotr Worwa

Przypomnijmy, że Brzuchowice to mała miejscowość pod Lwowem, dawne kresowe uzdrowisko. Część etnicznie i religijnie różnorodnej społeczności stanowią potomkowie polskich zesłańców oraz wywiezionych w głąb Rosji po sowieckiej agresji na Polskę i podczas II wojny. W 2012 roku powstała tam rzymskokatolicka parafia pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Boże Narodzenie społeczność wiernych miała już świętować w budowanym od pięciu lat kościele. 3. grudnia spłonął dach świątyni i hełm wieży.

Na wiosnę zniszczona przez ogień i wodę budowla miała przejść ekspertyzę. Sytuację zmienił wybuch wojny – Lwów i jego najbliższe rejony stały się terenem schronienia dla ludności uciekającej z obszarów wzmożonych działań wojennych.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 04.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również