Kamery live
prognoza pogody

W Małopolsce gościła posłanka z Ukrainy: ‘Chcę podziękować za otwarte serca Polaków dla obywateli Ukrainy”

30 kwietnia 2022 11:12

Z wizytą w Małopolsce przebywała wczoraj Yevheniya Kravchuk, posłanka z Ukrainy, wiceprzewodnicząca partii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Pierwszym punktem wizyty był – zlokalizowany w Zabierzowie – Punkt Recepcyjny Wojewody Małopolskiego dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w Małopolsce.

W Małopolsce gościła posłanka z Ukrainy: 'Chcę podziękować za otwarte serca Polaków dla obywateli Ukrainy

– Chcę podziękować za otwarte serca Polaków dla obywateli Ukrainy. Nie tylko wolontariuszom, ale także zwykłym ludziom, którzy pomagają. Rozmawiałam z paniami z Czernihowa. Jedna z nich przyjechała tu ze swoimi dziećmi i płakała ze wzruszenia, dziękując za pomoc i serdeczność Polaków. Chcę przekazać, że Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski, chcą wracać na Ukrainę, aby odbudować kraj. Musimy wygrać tę wojnę, a następnie utworzyć wielki plan odbudowy Ukrainy – mówiła Yevheniya Kravchuk. 

Pani poseł towarzyszył: poseł Arkadiusz Mularczyk oraz II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. W Eximius Park obecna była także Izabella Kucmin-Belemans – pełnomocnik komendanta ZHP Chorągwi Krakowskiej ds. zagranicznych.

– Jako parlamentarzyści z Polski działamy bardzo blisko z parlamentarzystami z Ukrainy. Mamy świadomość, jak ważne dla samej Ukrainy, ale i całego regionu jest wygranie tej wojny. W całej Polsce staramy się zabezpieczyć wszelkie potrzeby, jakie mają obywatele Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. Staramy się ich wspierać, pomagać im. To bardzo ważne, aby strona ukraińska czuła pełne nasze wsparcie i zaangażowanie. Mamy pełne przekonanie, że to, co robimy, jest ważne i potrzebne, bo my dziś pilnujemy wartości europejskich – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk.

– Cieszę się z tego spotkania, bo to jest przykład, jak Polacy, w trudnym momencie dla naszych sąsiadów, przyjaciół z Ukrainy, potrafią wielkodusznie pomóc. Tu mówię nie tylko o administracji, ale także o zwykłych obywatelach, którzy przyjęli zupełnie nieznajomych sobie ludzi, otwierając swoje serca i dzieląc się wszystkim, czym mogą. Wierzymy głęboko, że Ukraina wygra tę wojnę, bo cały wolny świat jest po stronie Ukrainy – dodaje II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

os 30.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również