Kamery live
prognoza pogody

11 ton żywności z Radevormwald. “Wyrażamy wielkie podziękowanie”

29 kwietnia 2022 16:12
Wyciszenie Włącz dźwięk

W ciągu tygodnia do Nowego Targu dotarły dwa transporty darów dla obywateli Ukrainy z niemieckiego miasta partnerskiego Radevormwald. Wartość darów żywnościowych sięga 25 tys. euro. Dary to efekt zbiórki materialnej i finansowej prowadzonej przez samorząd Radevormwald oraz Fundację “Helene-Hürxthal-Stiftung”, która w Radevormwald prowadzi wiele projektów socjalnych i charytatywnych. W dniach 23-25 kwietnia br. w Nowym Targu przebywała delegacja z burmistrzem Radevormwald, Johannesem Mansem na czele. 

 

 

W skład delegacji z Radevormwald znaleźli się też Dr. Jörg Weber – Radny Miejski oraz Werner Grimm – Prezes Związku Strzeleckiego Radevormwald. Goście z Niemiec przywieźli transport dla obywateli Ukrainy – zabawki, ręczniki, kosmetyki, wyposażenie kuchenne. W dniu 29 kwietnia dotarł do Nowego Targu transport z 11 tonami żywności o wartości ponad 25 tys. euro.

Dary przekazane z miasta partnerskiego to efekt zbiórki materialnej i finansowej prowadzonej przez samorząd Radevormwald oraz Fundację “Helene-Hürxthal-Stiftung”, która w Radevormwald prowadzi wiele projektów socjalnych i charytatywnych. Fundacja działalność swoją opiera na współpracy z wieloma darczyńcami i sponsorami oraz pracy całego sztabu wolontariuszy. Pomagają osobą potrzebującym poprzez dostarczanie żywności, odzieży i innych niezbędnych produktów.

-Wyrażamy wielkie podziękowania dla władz Miasta Radevormwald i Fundacji  “Helene-Hürxthal-Stiftung” oraz całej społeczności naszego miasta partnerskiego za znaczący wkład w pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym w Nowym Targu oraz okolicach. Dzięki przekazanym darom jesteśmy w stanie jeszcze efektywniej prowadzić działalność naszego Magazynu, który w tym momencie jest jednym z nielicznych działających punktów wsparcia dla Ukraińców na ternie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego – dziękują urzędnicy Miasta Nowy Targu. 

Podczas wizyty delegacji z Radevormwald w Nowym Targu wspólnie odwiedzono Remizę OSP na Kowańcu, by spotkać się z ukraińskimi rodzinami, przebywającymi w tym obiekcie. W spotkaniu brali udział Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ,  radni Ewa Garbacz i Jan Łapsa, prezes OSP Henryk Wielkiewicz, Naczelnik OSP Jakub Waligórski oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.

Goście z Niemiec brali także udział w rozdaniu nagród w 44. Konkursie Amatorskiej Twórczości Plastycznej w Wieży Wodnej. Delegacja zwiedziła również wystawę “Fabryka utracona” o byłych zakładach NZPS Podhale w budynku Dworca PKP, Miejskie Centrum Kultury, salę tradycji OSP Nowy Targ oraz Bór na Czerwonem. W niedzielę goście z Niemiec uczestniczyli w Wiosennym Święcie Bacowskim, odwiedzili też nowotarski cmentarz. 

źródło: UM Nowy Targ

Dla uchodźców w Nowym Targu – duża pomoc z bratniego Radevormwald

os 29.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również